Perşembe, 30 Mart 2017
Latest news
Main » Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama

Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama

12 Şubat 2017

Cumhurbaşkanlığından kısa süre önce gelen açıklamayla birlikte gözler YSK'ya çevrilmiş durumda.

11 Şubat ehliyet sınavı tam saat kaçta olacak?
Ehliyet sınavı kaç sorudan oluşuyor? Sürücü adaylarının büyük heyecan içinde beklediği ehliyet sınavı bugün yapıldı. Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden duyurulacaktır.

Türkiye'de rejimin değil, sistemde değişikliğe gidileceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği sürecinde ortaya çıkan spekülasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu.Egemenliğin millette olduğuna dikkat çeken Kutulmuş, '"Sonuç olarak, millet ne kadar verirse başımız, gözümüz üstünedir".

Bakan Elvan: "Yeni Anayasa İle Engelli Koşu Kalkacak, Engelsiz Koşu Başlayacak" - Milliyet
Siyasetin, devletin merkezinde ve gene mecliste millet var. İster yasama, ister yürütme, ister yargı artık merkezde millet olacak. Tarım ürünleri, profil, yalıtım, ambalaj, yapı kimyasallarına yönelik, tekstil makineleri imalatına yönelik başvurular var.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı " nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda yapılan aramada darbeci Kurmay Albay Murat Korkmaz " ın odasında ele geçirilen ve kendi ismi ile adreslerinin de yazılı olduğu notu değerlendirdi.

Samsung Galaxy S8+'ın logosu gün yüzüne çıktı
Samsung " un yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri firmanın yeni Bixby adındaki sesli kişisel asistanı ile sunulacak.

Yüksek seçim kurulu'nun açıklayacağı referandum takvimi için Adalet bakanı Bekir Bozdağ tarafından 16 Nisan'a işaret edilmişti. Rejim ile ilgili bir oylama değildir. "Herkes açık seçim kampanyasının parçası, tarafı olacak." dedi. "Fırat Kalkanı" operasyonunun, Türkiye'nin ulusal güvenliğinin ana unsurlarından biri olduğunu kaydeden Kurtulmuş, şöyle dedi: "Türkiye laf olsun diye, Suriye'de herhangi bir yerde toprak elde edelim diye bu operasyonu yapmıyor. Ne yazık ki sahada çok yoğun bir mücadele veriyor askerlerimiz". İnşallah El Bab da Cerablus'un aynısı olacak. Bizim açımızdan olay araştırılıyor... İlk bilgiler, koordine yanlışlığı, yanlış bir koordinasyon. Bütünüyle bir kazadır ilk bilgilere göre ama bunun nasıl vuku bulduğu, bu aradaki koordinasyon meselesinin nasıl bu kadar atladığı ortaya konulacaktır. "Anlaşılıyor ki daha iyi bir koordinasyona ihtiyaç var. Bundan sonra yakın koordinasyon içinde çalışılması gerekir" dedi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, daha sonra cuma namazı için Afyonkarahisar kent merkezindeki Ulu Cami'ye gitti.

Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama