Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama

Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama

12 Şubat 2017

Cumhurbaşkanlığından kısa süre önce gelen açıklamayla birlikte gözler YSK'ya çevrilmiş durumda.

Ankara Üniversitesi'nde Polis Müdahalesi
Böylece OHAL kapsamında yayınlanan KHK'lar ile üniversitelerden ihraç edilen akademisyenlerin sayısı 4 bin 800'ü aştı. Kampüsün önünde toplananlar arasında milletvekilleri, akademisyenler, öğrenciler ve mezunlar da bulunuyor.

Türkiye'de rejimin değil, sistemde değişikliğe gidileceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, anayasa değişikliği sürecinde ortaya çıkan spekülasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu.Egemenliğin millette olduğuna dikkat çeken Kutulmuş, '"Sonuç olarak, millet ne kadar verirse başımız, gözümüz üstünedir".

Stanbul'a kar ne zaman yağacak? 8 Şubat İstanbul kar haberleri
Son günlerde yükselen ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden İstanbul hava durumu , önümüzdeki günlerde soğumaya başlayacak. Bu arada, sömestir tatili bitmesine rağmen Uludağ'a ilgi gösteren tatilciler ve günübirlikçiler, kayak pistlerini doldurdu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı " nın yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda yapılan aramada darbeci Kurmay Albay Murat Korkmaz " ın odasında ele geçirilen ve kendi ismi ile adreslerinin de yazılı olduğu notu değerlendirdi.

İşte çift maaş alma hakkı kazanan kişiler!
Fakat bu konuda SGK tarafından verilen bilgiler ile bunun farklı bir uygulamaya tabi tutulduğu belirtilmiştir. Eş ve anne-babadan biri 1 Ekim 2008'den önce diğeri 1 Ekim 2008'den sonra ölmüşse yine iki maaş var.

Yüksek seçim kurulu'nun açıklayacağı referandum takvimi için Adalet bakanı Bekir Bozdağ tarafından 16 Nisan'a işaret edilmişti. Rejim ile ilgili bir oylama değildir. "Herkes açık seçim kampanyasının parçası, tarafı olacak." dedi. "Fırat Kalkanı" operasyonunun, Türkiye'nin ulusal güvenliğinin ana unsurlarından biri olduğunu kaydeden Kurtulmuş, şöyle dedi: "Türkiye laf olsun diye, Suriye'de herhangi bir yerde toprak elde edelim diye bu operasyonu yapmıyor. Ne yazık ki sahada çok yoğun bir mücadele veriyor askerlerimiz". İnşallah El Bab da Cerablus'un aynısı olacak. Bizim açımızdan olay araştırılıyor... İlk bilgiler, koordine yanlışlığı, yanlış bir koordinasyon. Bütünüyle bir kazadır ilk bilgilere göre ama bunun nasıl vuku bulduğu, bu aradaki koordinasyon meselesinin nasıl bu kadar atladığı ortaya konulacaktır. "Anlaşılıyor ki daha iyi bir koordinasyona ihtiyaç var. Bundan sonra yakın koordinasyon içinde çalışılması gerekir" dedi. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, daha sonra cuma namazı için Afyonkarahisar kent merkezindeki Ulu Cami'ye gitti.

Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama