Perşembe, 30 Mart 2017
Latest news
Main » Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

12 Şubat 2017

Tadif'teki operasyonlarda ayrıca teröristlere ait iki tank, dört zırhlı personel taşıyıcı, ağır silahlarla dolu 18 arazi aracı, 7 havan topu ve 6 otomobil imha edildi.

Kısmetse Olur 354. bölüm fragmanı izle: Aycan gidecek mi?
Aycan Varış'ın Kısmetse Olur yarışmasından diskalifiye olarak elenme tehlikesi yaşaması herkesin sinirlerini iyice germiş durumda. Kısmetse Olur yeni bölümünü 10 Şubat Cuma gününde saat 12.30'da Kanal D ekranlarından izleyebilirsiniz.

İddia, El Bab'ı ele geçirmek için aynı anda hücum eden birbirine rakip Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye rejimi güçlerinin çatışmaya girdiği ve bu sırada yaşanan koordinasyon sapması sonucu Türk birliğinin bombalandığı yönünde. Rusya Savunma Bakanlığı, "Suriye ordusu, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan geçici sınır çizgisine ulaştı" ifadesini kullandı. DEAŞ ile çatışmalarda 650 teröristin öldürüldüğü belirtilerek "Başarılı Tadif operasyonuyla Suriye hükümet kuvvetleri Türkiye ile kararlaştırılan ÖSO ile cephe hattı ayrım çizgisine ulaşmış oldu". El Bab da bu iki kent arasında stratejik bir konumda bulunuyor. Ankara, özellikle burada rejim güçleri içindeki İranlı milislerin provokatif saldırılarından endişe ediyor. Türk askerine, Suriye güçlerinden ateş açıldığında "Anında misliyle karşılık ver" emri de verilmiş durumda.

11 Şubat ehliyet sınavı tam saat kaçta olacak?
Ehliyet sınavı kaç sorudan oluşuyor? Sürücü adaylarının büyük heyecan içinde beklediği ehliyet sınavı bugün yapıldı. Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden duyurulacaktır.

Nerdun Hacıoğlu " nun Hürriyet'te yer alan haberine göre, Suriye'de terör örgütü IŞİD'ın kontrolünde olan stratejik öneme sahip El Bab bugün Türkiye'nin desteklediği unsurlar batıdan girerken, Suriye rejimine bağlı güçler de kasabanın 1 km. güneyindeki Tadif'i ele geçirdi. El Bab'ın doğusundaki Bzagah ve Kabbasin, batıdaki Akil Tepesi ve hastane bölgesinde kontrol sağlandı. "İnşallah bu akşam El Bab'ı alırız" diye konuştu. Harekâta ÖSO altında katılan gruplardan Ahrar el-Şam, Twitter hesabından ÖSO güçlerinin, El Bab'ın ambarlarını ve güneybatıdaki spor tesislerinin ele geçirdiğini duyurdu.

LG Watch Sport'un tanıtımına az bir süre kala son kez göründü
İki gün önce LG Watch Style hakkında bi takım detaylar söyledik, yarınki iki akıllı saatten daha ucuz olacak. Her ne kadar özellikleriyle Watch Style modeliyle benzerlik gösterse de farklılıklar mevcut.

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı