Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı

12 Şubat 2017

Tadif'teki operasyonlarda ayrıca teröristlere ait iki tank, dört zırhlı personel taşıyıcı, ağır silahlarla dolu 18 arazi aracı, 7 havan topu ve 6 otomobil imha edildi.

Erdoğan anayasa değişiklik kanununu onayladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , anayasa değişikliği teklifini onayladı ve ardından Başbakanlığa gönderdi. Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınacak ve ataması yapılacak.

İddia, El Bab'ı ele geçirmek için aynı anda hücum eden birbirine rakip Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye rejimi güçlerinin çatışmaya girdiği ve bu sırada yaşanan koordinasyon sapması sonucu Türk birliğinin bombalandığı yönünde. Rusya Savunma Bakanlığı, "Suriye ordusu, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan geçici sınır çizgisine ulaştı" ifadesini kullandı. DEAŞ ile çatışmalarda 650 teröristin öldürüldüğü belirtilerek "Başarılı Tadif operasyonuyla Suriye hükümet kuvvetleri Türkiye ile kararlaştırılan ÖSO ile cephe hattı ayrım çizgisine ulaşmış oldu". El Bab da bu iki kent arasında stratejik bir konumda bulunuyor. Ankara, özellikle burada rejim güçleri içindeki İranlı milislerin provokatif saldırılarından endişe ediyor. Türk askerine, Suriye güçlerinden ateş açıldığında "Anında misliyle karşılık ver" emri de verilmiş durumda.

PFDK Kararları Açıklandı !! Robin van Persie, Tosic ve Şenol Güneş'e Ceza Yağdı
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki olaylı derbinin cezaları açıklandı. Van Persie'nin sevk maddesi 41 değil, 36 olmalıydı.

Nerdun Hacıoğlu " nun Hürriyet'te yer alan haberine göre, Suriye'de terör örgütü IŞİD'ın kontrolünde olan stratejik öneme sahip El Bab bugün Türkiye'nin desteklediği unsurlar batıdan girerken, Suriye rejimine bağlı güçler de kasabanın 1 km. güneyindeki Tadif'i ele geçirdi. El Bab'ın doğusundaki Bzagah ve Kabbasin, batıdaki Akil Tepesi ve hastane bölgesinde kontrol sağlandı. "İnşallah bu akşam El Bab'ı alırız" diye konuştu. Harekâta ÖSO altında katılan gruplardan Ahrar el-Şam, Twitter hesabından ÖSO güçlerinin, El Bab'ın ambarlarını ve güneybatıdaki spor tesislerinin ele geçirdiğini duyurdu.

Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar
Kararın ardından Trump, attığı tweetlerle ülkenin risk altında olduğunu ve bu yasal düzenlemenin zorunlu olduğunu öne sürdü. Bu nedenle Yüksek Mahkeme'deki sürecin de 4'e karşı 4 oyla tıkanmasının söz konusu olabileceği belirtiliyor.

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı