Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov tutuklandı

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov tutuklandı

13 Şubat 2017

16 Ocak'ta yakalanan Masharipov, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ndeki işlemlerinin sabah saatlerinde tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmişti.

Yılın En İyi Tematik Radyosu "Radyo Trafik"
Senenin en iyi spor radyosu ödülünü Lig Radyo Genel Gösterim Yönetmeni Mehmet Ayan, tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural'dan aldı.

Saldırgan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Silivri Cezaevine gönderileceği ifade edilen Masharipov, 15 Ocak 2017 tarihinde Esenyurt'taki bir hücre evine düzenlenen operasyonla yakalanmıştı. Reina katilinin tutuklanma kararının çıkmasının ardından saldırgan yine yoğun güvenlik önlemleri altında cezaevine gidecek olan bindirilmek üzere otoparka kadar eşlik edildi. Sorgunun yapıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nin olduğu 6. katta koridora güvenlik bariyeri çekildi.

WhatsApp İki Aşamalı Doğrulama Sistemi İle Daha Güvenli Hale Geldi
Yedek bir e-posta adresi oluşturmadığınız ve parolanızı unuttuğunuz durumlarda ise 7 gün boyunca WhatsApp kullanamayacaksınız. Bu arada vermiş olduğunuz kodu unutursanız ve kilidi kaldırmanız gerekirse e-posta üzerinden bu işlem sağlanabiliyor.

Reina terör saldırısı soruşturmasında aralarında Abdulkadir Masharipov'un eşi Zarina Nurullayeva'nın da bulunduğu 36 şüpheli "DEAŞ örgütü üyesi olmak, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlarından tutuklanmıştı.

Merkez Bankası ve KİK'te ByLock gözaltısı listede 46 kişi var
Türkiye Merkez Bankasına yani Türk Lirasının Kalbine FETÖ BYLOCK operasyonu kapsamında operasyon gerçekleştirildi. Toplаm 46 kіşіnіn gözаltınа аlındı.

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov tutuklandı