Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı

13 Şubat 2017

Çıkan çatışmada 2 teröristten biri yaralı ele geçirilirken diğeri güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi. Vali Kaymak, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kızılmescit bölgesindeki operasyonlar kapsamında bugün özel bir maden şirketine ait konteynerde terörist olduğunu değerlendiren güvenlik birimlerimiz konteyneri açtıklarında bir terörist el bombası atarak 3 askerimizi yaralanmıştır". Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'nın koordinesinde, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birlikler tarafından sığınakların tespit edilmesi üzerine hava destekli operasyon da düzenlendi.

Samsung Galaxy S8+'ın logosu gün yüzüne çıktı
Samsung " un yeni Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri firmanın yeni Bixby adındaki sesli kişisel asistanı ile sunulacak.

Pülümür ilçesi Kızılmescit bölgesinde teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik operasyon başlatılmıştı. Saldırıda 3 asker yaralandı. Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik yapılan operasyonlarda teröristlere ait malzemeler ele geçirildi. Yaralanan askerler Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, Vali Osman Kaymak da yaralı askerleri ziyaret ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. "Bölgede operasyon devam ediyor" dedi.

Temyiz mahkemesinden Trump'ın yasağıyla ilgili karar
Kararın ardından Trump, attığı tweetlerle ülkenin risk altında olduğunu ve bu yasal düzenlemenin zorunlu olduğunu öne sürdü. Bu nedenle Yüksek Mahkeme'deki sürecin de 4'e karşı 4 oyla tıkanmasının söz konusu olabileceği belirtiliyor.

Youtube Go ile internetsiz Video izle
Yalnız Google henüz videoyu indirme sürecinde videonun kaplayacağı alanı ve indirme süresini henüz belirlemedi. Bu sayede internetin bulunmadığı ortamlarda offline konuma geçerek video izlemeye devam edilebilecek.

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı