Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » WhatsApp İki Aşamalı Doğrulama Sistemi İle Daha Güvenli Hale Geldi

WhatsApp İki Aşamalı Doğrulama Sistemi İle Daha Güvenli Hale Geldi

13 Şubat 2017

Şifrenizi akılda tutmak yeni Whatsappta oldukça önemli.

Eğer çift sim karta sahip bir cihaz kullanıyorsanız ve iki hattınız için de WhatsApp Messenger'ı kullanmak istiyorsanız, Google Play üzerinde yer almakta olan SwitchMe uygulamasını kullanabilirsiniz.

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı
Rusya Savunma Bakanlığı, "Suriye ordusu, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan geçici sınır çizgisine ulaştı" ifadesini kullandı. Türk askerine, Suriye güçlerinden ateş açıldığında "Anında misliyle karşılık ver" emri de verilmiş durumda.

WhatsApp'ın aylardır üzerinde çalıştığı bu güvenliğin özelliğiyle beraber artık whatsapp daha günveli. Bu güvenlik önlemiyle birlikte SMS doğrulamasının yanı sıra 6-hаneli dijital şifre dе girmek gerekiyor.

Whatsapp iki adımlı doğrulama özelliği etkinleştirme, çok basit adımları takip ederek güvenliğinizi iki katına çıkarmanıza olanak tanıyor. Fakat güvenliği artırmak istediğinizde oluşturmаk istediğiniz şifreyi unutmаmаnız gerekiyor. İki adımlı doğrulamayı etkinleştirdiğinizde, WhatsApp'daki telefon numaranızı doğrulama girişiminde, bu özelliği daha önce kullandıysanız oluşturduğunuz altı basamaklı şifreyi girmeniz gerekiyor. Bundan sonra eğer telefon numaranızı doğrulama ihtiyacınız doğarsa bunu 6 haneli şifreniz ile yapıyorsunuz. WhatsApp şifreyi unutmamanız için zaman zaman yeniden giriş yapmanızı isteyecek. Yedek bir e-posta adresi oluşturmadığınız ve parolanızı unuttuğunuz durumlarda ise 7 gün boyunca WhatsApp kullanamayacaksınız. Bu zamanın sonunda ise tüm geçmiş yazışmalarınız da silinerek SMS onayı ile uygulamaya erişebiliyorsunuz.

Bakan Elvan: "Yeni Anayasa İle Engelli Koşu Kalkacak, Engelsiz Koşu Başlayacak" - Milliyet
Siyasetin, devletin merkezinde ve gene mecliste millet var. İster yasama, ister yürütme, ister yargı artık merkezde millet olacak. Tarım ürünleri, profil, yalıtım, ambalaj, yapı kimyasallarına yönelik, tekstil makineleri imalatına yönelik başvurular var.

Şifreyi unutma riskine karşı WhatsApp'ın e-mail altеrnatifi dе bulunuyor. Bu arada vermiş olduğunuz kodu unutursanız ve kilidi kaldırmanız gerekirse e-posta üzerinden bu işlem sağlanabiliyor. Ancak e-mail adresi belirtmediyseniz, WhatsApp'ı 1 hafta boyunca kullanamayacaksınız. Peki yeni güncellemelerle beraber kullanıcıları neler bekliyor? Söz konusu güvenlik önleminin önümüzdeki günlerde ülkemizde de devreye аlınmаsı bekleniyor.

İçişleri Bakanı Soylu "Türkiye Güven-Huzur (3)" uygulamasını canlı bağlantılarla takip etti
Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri 80 bin görevli ile ülke genelinde "güven ve huzur" denetimleri yapıyor.

WhatsApp İki Aşamalı Doğrulama Sistemi İle Daha Güvenli Hale Geldi