Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » AÖF kayıt yenileme ne zaman? 2017 AÖF kayıt yenileme ne zaman?

AÖF kayıt yenileme ne zaman? 2017 AÖF kayıt yenileme ne zaman?

14 Şubat 2017

AÖF kayıt yenileme işlemleri bugün itibariyle başladı.

24 Şubat 2017'ye kadar tamamlanması gereken kayıt yenileme işlemlerinde harç ücretleri ders sayılarına göre hesaplanırken 290 TL'ye denk geliyor olacak. AÖF öğrencileri bugünden itibaren "https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/" adresine girerek ders ekle-sil ve ek kayıt yenileme işlemini gerçekleştirebilecek. Buna göre öğrenciler aşağıda yer alan tarih aralıklarında ders kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler.

Öğrenciler ödeyecekleri kayıt yenileme tutarını, http://aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden öğrenerek onaylayacaklar ve banka borç bilgilerinin oluşmasını sağlayacaklardır.Bu işlemi yapmayan öğrencilerin bankada ödeme bilgisi oluşmaz. Kayıt yenileme işlemleri için belirlenen tarihlerin son günü, provizyon işlemleri nedeniyle kredi kartıyla ödeme yapılması mümkün olmayacak. Ders kitaplarının AÖF bürolarından alınması gerekiyor.

WhatsApp İki Aşamalı Doğrulama Sistemi İle Daha Güvenli Hale Geldi
Yedek bir e-posta adresi oluşturmadığınız ve parolanızı unuttuğunuz durumlarda ise 7 gün boyunca WhatsApp kullanamayacaksınız. Bu arada vermiş olduğunuz kodu unutursanız ve kilidi kaldırmanız gerekirse e-posta üzerinden bu işlem sağlanabiliyor.

Kayıt yenileme ile ilgili resmi duyuru bu ilanla yapılmaktadır.

Üçüncü işlem ise bilgilerin kontrol edilmesi şeklindedir. Hafta içi açık olan AÖF büroları, Cumartesi ve Pazar günü kapalı olmaya devam edecek.

Fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi.

11 şubat Sayısal Loto sonuçları | MPİ Bilet sorgulama
Süper Loto resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre 6 tutturma ihtimali 25 milyon 827 bin 165'te 1 olarak görünüyor. Bu hafta 486. çekilişi yapılan Süper Loto'da kazandıran numaralar ve dağıtılan ikramiyeler belli oldu.

"Açık uçlu sınav sistemi öğrencilerimizi korkutmasın". Yaklaşık 1,5 milyon öğrencimizin bulunduğu Açıköğretim Sistemi sınavlarında yeni bir uygulamaya geçiyoruz. 16 Nisan'da yapılacak olan referandum nedeniyle 15-16 Nisan'da yapılacak olan Açık Öğretim Fakültesi Bahar Dönemi vize sınavları iptal edilecek mi merak konusu. Dr. Naci Gündoğan, 1 yıla yakın ciddi bir çalışmanın sonunda, 2016/2017 öğretim yılı bahar döneminden itibaren açıköğretim sistemindeki bazı derslerin ara sınavlarında çoktan seçmeli soruların yanında kısa cevaplı ve açık uçlu sorular da kullanılmaya başlanacağını söyledi. Bu değişiklik ilk etapta sadece 4 programda bulunan 4 ders için geçerli olacak şekilde uygulanmaya başlayacak. Öğrenciler sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünden bir açıklama beklemektedirler.

ATA AÖF ara sınavları 29 - 30 Nisan 2017 tarihinde, yarıyıl sonu sınavları 3 - 4 Haziran 2017 tarihinde, bütünleme sınavları ise 8 - 9 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

11 Şubat ehliyet sınavı tam saat kaçta olacak?
Ehliyet sınavı kaç sorudan oluşuyor? Sürücü adaylarının büyük heyecan içinde beklediği ehliyet sınavı bugün yapıldı. Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden duyurulacaktır.

AÖF kayıt yenileme ne zaman? 2017 AÖF kayıt yenileme ne zaman?