Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha

Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha

14 Şubat 2017

Saat 16.48'de yerin 11.4 KM derinliğinde 5.3 büyüklüğündeki deprem İzmir'den'de hissedildi.

Çanakkale'de aynı fay hattı üzerinde bu büyüklükte bir depremin beklendiği gelen haberler arasında.

Çanakkale Ayvacık ilçesinde meydana gelen deprem Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde idi. Çanakkale'de artçı sarsıntıların devam ettiği bilgileri geliyor.

New York Moda Haftasına, 2 Çocuk Annesi Çağla Şıkel'in Fiziği Damga Vurdu
Defile sonrasında Çağla Şikel'in Hakan Akkaya'yı tebrik ettiği fotoğraf ise sosyal medyada büyük yankılara neden oldu. New York'ta düzenlenen defileye katılan Çağla Şikel, Hakan Akkaya tarafından tebrik edilirken fotoğraf çekilmişti.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise Tuzla, Bademli ve Yukarıköy'de bazı evlerde hasar oluştuğu bilgisinin geldiğini, incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket ettiğini kaydetti. "Şu ana kadar belirgin bir yıkıntı haberi yok ama takip ediyoruz" gelişmelerden sizleri haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi verilerine göre, bugün saat 15.48'de Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü'ne göre merkez üssü Ayvacık olan depremin şiddeti 5.3 olarak belirlendi. 6 Şubat tarihinden bu yana meydana gelen depremlerin en büyüğü olarak değerlendirilen bu deprem, halkın paniğe kapılmasına sebep oldu.

Torun maaşı için 30 bin kişi başvurdu
Proje İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep'te toplam 6 bin aileyi kapsayacak. Torununa bakan ve çocuklarını çalışma hayatına kazandıran büyükanneler yapılan protokol gereği maaş verilecek.

Saat 17:06'da 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha meyadana geldi.

Son Depremler. 12 Şubat Balıkesir Beşik Gibi Sallandı.

Piyasalarda gün ortası borsa, altın ve döviz
Borsa İstanbul'da BİST 100 Endeksi, Dolar/TL kurunun 3,68 seviyesinin altına inmesinin etkisi ile Perşembe gününü de yükselişle tamamladı.

Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha