Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha

Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha

14 Şubat 2017

Saat 16.48'de yerin 11.4 KM derinliğinde 5.3 büyüklüğündeki deprem İzmir'den'de hissedildi.

Çanakkale'de aynı fay hattı üzerinde bu büyüklükte bir depremin beklendiği gelen haberler arasında.

Çanakkale Ayvacık ilçesinde meydana gelen deprem Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde idi. Çanakkale'de artçı sarsıntıların devam ettiği bilgileri geliyor.

Haymana'da Erkek Öğrenciler Cinsel İstismara Uğradı!
Yeni yeni duyup öğreniyoruz ki hemşehrimiz diye okula müdür tayin ettirdikleri adam daha önce cinsel tacizden ceza almış. Başlatılan soruşturmanın doğrudan Bakanlık tarafından görevlendirilen müfettişler vasıtasıyla yürütüldüğü öğrenildi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise Tuzla, Bademli ve Yukarıköy'de bazı evlerde hasar oluştuğu bilgisinin geldiğini, incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket ettiğini kaydetti. "Şu ana kadar belirgin bir yıkıntı haberi yok ama takip ediyoruz" gelişmelerden sizleri haberdar etmeyi sürdüreceğiz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi verilerine göre, bugün saat 15.48'de Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü'ne göre merkez üssü Ayvacık olan depremin şiddeti 5.3 olarak belirlendi. 6 Şubat tarihinden bu yana meydana gelen depremlerin en büyüğü olarak değerlendirilen bu deprem, halkın paniğe kapılmasına sebep oldu.

Rusya: Suriye ordusu Türkiye ile anlaştığımız geçici sınıra ulaştı
Rusya Savunma Bakanlığı, "Suriye ordusu, Türkiye ile daha önce kararlaştırılan geçici sınır çizgisine ulaştı" ifadesini kullandı. Türk askerine, Suriye güçlerinden ateş açıldığında "Anında misliyle karşılık ver" emri de verilmiş durumda.

Saat 17:06'da 3.3 büyüklüğünde bir deprem daha meyadana geldi.

Son Depremler. 12 Şubat Balıkesir Beşik Gibi Sallandı.

Kurtulmuş: "Her 'Hayır' diyen terörist değil"
Kurtulmuş'un açıklamalarının satırbaşları şu şekilde: "Ziraat ve Hayvancılık Bakanımız sunum yapmış oldu". Bu mekanizsa hızla kuruluyor. Önemli bir kurum. 7 kişilik, KHK yanlışlıklarını düzeltebilecek bir kurum.

Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha