Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Kurtulmuş: "Her 'Hayır' diyen terörist değil"

Kurtulmuş: "Her 'Hayır' diyen terörist değil"

14 Şubat 2017

Bu havzaların her birinde 40-50 yıllık su ihtiyacı giderilecek. Türkiye'de hayvan kaydının alınmasına yönelik ilave tedbirler.

"Sağlığı tehlikeye atan birtakım taklit ve tağşişler içeren ürünleri üretenlere karşı cezai tedbirlerin artması ve bu alanda etkin bir mücadelenin yapılması öngörülmektedir".

Çiftçi kardeşlerimizin ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifleri borçları yeniden yapılandırılacak yani ötelenecek.

Türkiye Uzay Ajansı, Türkiye için geç kalınmış olan bir projedir. DEAŞ ve PKK/PYD Kuzey Suriye'de faaliyet gösterdi, göstermeye devam ediyor. "El-Bab operasyonu " na ilişkin soru üzerine Kurtulmuş, "Bu operasyon çerçevesinde Cerablus'ta başlayan operasyon El-Bab'a kadar uzandı". İnşallah ÖSO ve Türk ordusunun zaferiyle bu operasyonlarının sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Operasyonlar başlamadan öne ABD ile Türkiye arasında varılmış bir mutabakat vardı: PYD VE YPG unsurları Menbiç'in doğusuna çekileceklerdir. Sahadaki bu mücadele yeni güvenlik şartlarıyla sürdürülüyor. Bunu bekliyoruz. Türkiye'nin ulusal güvenliğini sağlayacak adımların atılması için hareket ediliyoru. Rakka DEAŞ'ın merkezidir. Biz orayı DEAŞ'tan temizleyeceğiz ama yerine PYD'yi koyarız derseniz bu Türkiye için tehdit olur. Bunu gelecek günler belirleyecektir.

Mutfak Tüpünün Hortumunu Fare Kemirdi Facia Yaşandı
Diğer yandan patlamada yeni doğum yapan bir köpek de telef olurken, 8 yavrunun bakımı için Belediyeden yardım istendi. Durumları ağır olan Ertaş Çifti, Aydın'da yapılan ilk müdahalelerinin ardından Leyla Ertaş İstanbul'a sevke edildi .

Önce anayasa değişiklik paketinin milletvekili oylarıyla kabul edilip halkoylamasına sunulacak olması dahi demokrasi adına bir kazanımdır. Dolayısıyla bu kampanyada hayır diyenlerde olacak, evet diyenlerde.

Kurtulmuş'un açıklamalarının satırbaşları şu şekilde: "Ziraat ve Hayvancılık Bakanımız sunum yapmış oldu". Tüm "hayır" diyenler terörist algısı çıkarmak başka bir şey.

Kurtulmuş: Her "Hayır" diyen terörist değildir; Cumhurbaşkan'ımız ve Başbakan'ımız asla bunu söylememiştir!

Geçtiğimiz dönemdeki seçimlerde özel televizyonlara çok yüksek haksız cezalar geldi. Adı üzerinde özel. Kamu parasını kullanmıyor. Özel televizyon kurumları rekabete açık kurumlardır. Özel televizyonlar olmasaydı haklı bir eleştiriydi. Hayır'ı da, Evet'i de destekleyen televizyon kanalları olacak. Her görüşten insanlar kendisine yakın görüşten insanlarla görüşlerini paylaşabilir. Bu KHK ile birlikte bir haksızlık ortadan kaldırılmıştır.

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı
Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik yapılan operasyonlarda teröristlere ait malzemeler ele geçirildi. Çıkan çatışmada 2 teröristten biri yaralı ele geçirilirken diğeri güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

KHK'larda olası bir takım yanlışlıklar varsa düzeltilmesi için mekanizmayı kurmuştuk.

Kurtulmuş, KHK ile verilen kararın nihai olmadığını, eğer yanlışlıklar varsa müracaat edilerek düzeltilmesinin mümkün olacağına dikkati çekti. Bu mekanizsa hızla kuruluyor. Önemli bir kurum. 7 kişilik, KHK yanlışlıklarını düzeltebilecek bir kurum. Bu tabiri caizse Anayasa Mahkemesi'nin de yükünü hafifletecektir. Kuşkulu ihraçlar varsa bunlarla ilgili adım atılacak.

Kurtulmuş, "Kampanyanın henüz başındayız ama evetler ciddi şekilde önde görünüyor." diye konuştu. Aynı şekilde FETÖ'nün networkünün hem Türkiye içinde hem Türkiye dışında "hayır" kampanyasına destek veren, "hayır" çıkması için bütün güçlerini seferber eden çalışma ve gayret içerisinde olduklarını görüyor ve biliyoruz. Biz kamuoyu anketlerini çok iyi kullanabilen bir partiyiz.

Sinan Oğan'dan Meral Akşener'in toplantısının engellenmeye çalışılmasına tepki
Eline ay-yıldızlı kına yaktığı görülen ve yalanı olmayan bir insan bulunduğunu söyleyen Akşener, "Size sayı vererek söylüyorum". Referandum için "hayır" turlarına Çanakkale'den başlayan MHP muhaliflerinden Meral Akşener'in ilk toplantısında gerginlik çıktı.

Kurtulmuş: