Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Kurtulmuş: "Her 'Hayır' diyen terörist değil"

Kurtulmuş: "Her 'Hayır' diyen terörist değil"

14 Şubat 2017

Bu havzaların her birinde 40-50 yıllık su ihtiyacı giderilecek. Türkiye'de hayvan kaydının alınmasına yönelik ilave tedbirler.

"Sağlığı tehlikeye atan birtakım taklit ve tağşişler içeren ürünleri üretenlere karşı cezai tedbirlerin artması ve bu alanda etkin bir mücadelenin yapılması öngörülmektedir".

Çiftçi kardeşlerimizin ziraat bankası ve tarım kredi kooperatifleri borçları yeniden yapılandırılacak yani ötelenecek.

Türkiye Uzay Ajansı, Türkiye için geç kalınmış olan bir projedir. DEAŞ ve PKK/PYD Kuzey Suriye'de faaliyet gösterdi, göstermeye devam ediyor. "El-Bab operasyonu " na ilişkin soru üzerine Kurtulmuş, "Bu operasyon çerçevesinde Cerablus'ta başlayan operasyon El-Bab'a kadar uzandı". İnşallah ÖSO ve Türk ordusunun zaferiyle bu operasyonlarının sonuçlanacağını ümit ediyoruz. Operasyonlar başlamadan öne ABD ile Türkiye arasında varılmış bir mutabakat vardı: PYD VE YPG unsurları Menbiç'in doğusuna çekileceklerdir. Sahadaki bu mücadele yeni güvenlik şartlarıyla sürdürülüyor. Bunu bekliyoruz. Türkiye'nin ulusal güvenliğini sağlayacak adımların atılması için hareket ediliyoru. Rakka DEAŞ'ın merkezidir. Biz orayı DEAŞ'tan temizleyeceğiz ama yerine PYD'yi koyarız derseniz bu Türkiye için tehdit olur. Bunu gelecek günler belirleyecektir.

Numan Kurtulmuş'tan referandum tarihiyle ilgili açıklama
Yüksek seçim kurulu'nun açıklayacağı referandum takvimi için Adalet bakanı Bekir Bozdağ tarafından 16 Nisan'a işaret edilmişti. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş , daha sonra cuma namazı için Afyonkarahisar kent merkezindeki Ulu Cami'ye gitti.

Önce anayasa değişiklik paketinin milletvekili oylarıyla kabul edilip halkoylamasına sunulacak olması dahi demokrasi adına bir kazanımdır. Dolayısıyla bu kampanyada hayır diyenlerde olacak, evet diyenlerde.

Kurtulmuş'un açıklamalarının satırbaşları şu şekilde: "Ziraat ve Hayvancılık Bakanımız sunum yapmış oldu". Tüm "hayır" diyenler terörist algısı çıkarmak başka bir şey.

Kurtulmuş: Her "Hayır" diyen terörist değildir; Cumhurbaşkan'ımız ve Başbakan'ımız asla bunu söylememiştir!

Geçtiğimiz dönemdeki seçimlerde özel televizyonlara çok yüksek haksız cezalar geldi. Adı üzerinde özel. Kamu parasını kullanmıyor. Özel televizyon kurumları rekabete açık kurumlardır. Özel televizyonlar olmasaydı haklı bir eleştiriydi. Hayır'ı da, Evet'i de destekleyen televizyon kanalları olacak. Her görüşten insanlar kendisine yakın görüşten insanlarla görüşlerini paylaşabilir. Bu KHK ile birlikte bir haksızlık ortadan kaldırılmıştır.

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov tutuklandı
Sorgunun yapıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nin olduğu 6. katta koridora güvenlik bariyeri çekildi. Saldırgan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı .

KHK'larda olası bir takım yanlışlıklar varsa düzeltilmesi için mekanizmayı kurmuştuk.

Kurtulmuş, KHK ile verilen kararın nihai olmadığını, eğer yanlışlıklar varsa müracaat edilerek düzeltilmesinin mümkün olacağına dikkati çekti. Bu mekanizsa hızla kuruluyor. Önemli bir kurum. 7 kişilik, KHK yanlışlıklarını düzeltebilecek bir kurum. Bu tabiri caizse Anayasa Mahkemesi'nin de yükünü hafifletecektir. Kuşkulu ihraçlar varsa bunlarla ilgili adım atılacak.

Kurtulmuş, "Kampanyanın henüz başındayız ama evetler ciddi şekilde önde görünüyor." diye konuştu. Aynı şekilde FETÖ'nün networkünün hem Türkiye içinde hem Türkiye dışında "hayır" kampanyasına destek veren, "hayır" çıkması için bütün güçlerini seferber eden çalışma ve gayret içerisinde olduklarını görüyor ve biliyoruz. Biz kamuoyu anketlerini çok iyi kullanabilen bir partiyiz.

Youtube Go ile internetsiz Video izle
Yalnız Google henüz videoyu indirme sürecinde videonun kaplayacağı alanı ve indirme süresini henüz belirlemedi. Bu sayede internetin bulunmadığı ortamlarda offline konuma geçerek video izlemeye devam edilebilecek.

Kurtulmuş: