Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Marmara Üniversitesi Önünde İki Grup Birbirine Girdi

Marmara Üniversitesi Önünde İki Grup Birbirine Girdi

14 Şubat 2017

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde bir grup öğrenci, görevden alınan akademisyenlere destek açıklaması yapmak için toplandı. Polis bu sırada direnen 6 kişiyi gözaltına aldı.

"Akademi susturulamaz, geri döneceğiz" yazılı pankartı açıp slogan atan protestocu grup, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü önünde toplandı. O sıralarda gruba doğru gelen 4 kişi protetocuların üstüne doğru soda şişeleri atarak kaçtığı görüldü.

Polis, akademisyen ve onları destekleyen öğrencilerin bulunduğu grubun önünü kalkanlarla kapattı. Gerginlik sırasında protestocular slogan atmayı sürdürdü.

Yeni iPhone ile Ekran Küçülüyor
Her yönü ile, birbirini destekleyen ve birbirine karşı olan pek çok söylenti ortada dolaşıyor. Ancak kablosuz şarj aletinin iPhone'dan ayrı olarak satılacağı iddia ediliyor.

Halen görevine devan eden İktisat Bölümü Öğretim Görevlisi Özgür Müftüoğlu da, "Bugün KHK ile birlikte Türkiye'de sadece barış istediği için Türkiye'de 173 akademisyen üniversiteden ihraç edildi".

Açıklamada, "Marmara Üniversitesi'nden 23 akademisyen ihraç edildi". Hükümetin temsilcileri, topu, suçu YÖK'e attılar. Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu suçu hep birlikte işlediler. Bu hukuksuzluğu hep beraber gerçekleştirdiler. "Üniveriste rektörlüğü ispiyonculuk yaparak onlarda bu sonucun ortaya çıkmasına sebep oldular" dedi.

Üniversitenin Göztepe kampusünde akademisyen ve öğrencilerin bir araya gelerek yaptığı basın açıklamasına iki kez soda şişeleriyle saldırı düzenlendi. "Ülkücü hareket engellenemez" sloganı atan grup, akademisyenlere kampus girişinde ve okul içinde olmak üzere iki kez saldırdı.

Ay tutulması ne zaman, saat kaçta?
Dünya etrafında kırılan ışıklarda mavi renk yutulduğu ve kırmızı renk yansıtıldığı için, Dünya'nın gölgesi kırmızı renkte görülür. Bu tutulmada Ay tamamen kaybolmayacak sadece gri tonlarda rengi değişecek. Çıplak gözle tutulma rahatlıkla gözlenebilir.

Marmara üniversitesi'nde gerginlikMarmara Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında gerginlik yaşandı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, soda şişelerinin atıldığı olayda polis, eyleme müdahale etmek isteyen gruptan 6 kişiyi gözaltına aldı.

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı
Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik yapılan operasyonlarda teröristlere ait malzemeler ele geçirildi. Çıkan çatışmada 2 teröristten biri yaralı ele geçirilirken diğeri güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

Marmara Üniversitesi Önünde İki Grup Birbirine Girdi