Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » İstanbul'da yarın pazartesi okullar tatil mi? İstanbul için hava durumu

İstanbul'da yarın pazartesi okullar tatil mi? İstanbul için hava durumu

14 Şubat 2017

İstanbul'da geçtiğimiz ay boyunca kar yağışlı dönemlerde okullar sıkça tatil olmuştu. İstanbul ilinde meydana gelen yoğun kar yağışının Çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor. İstanbul çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak ve sıcaklık en fazla 4 derece olarak ölçülecek. Bazı yüksek kesimlerde kar başladı bile.

Yurdun dört yanında etkili olan kar yağışı yaşam şartlarını zorlaştırıyor. Özellikle gece yarısı şiddetini artırmaya başlayacak kar yağışı sabah saatlerinde buzlanma ve don olayları nedeniyle tatil edilmesi gerektiği söyleniyor.

Reina saldırganı Abdulkadir Masharipov tutuklandı
Sorgunun yapıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nin olduğu 6. katta koridora güvenlik bariyeri çekildi. Saldırgan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı .

Meteoroloji'nin bir süredir yaptığı uyarılar sonrasında İstanbul'da bugün kar yağışı etkisini gösterdi.Beklenen kar yağışının başlamasıyla birlikte öğrenciler gözlerini İstanbul Valisi Vasip Şahin'e çevirdi. İstanbul'un Beylikdüzü gibi batıdaki ilçelerinde aralıklarla yağan kar, öğleden sonra iç kısımlarda da görüldü.

Vali Şahin, yarın okulların tatil olup olmayacağına ilişkin henüz açıklama yapmazken, öğrencilerin şimdiden meraklı bekleyişi başladı.

Yine çatı vakası! Ağrı'da sebze pazarının çatısı kardan çöktü
Ekim Caddesi'nde bulunan ve 6 bin metre kapalı alana sahip sebze pazarının çatısı, kar birikintisi nedeni ile çöktü. Durumu gören çevre sakinleri ise , AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) ile Belediye Ekiplerine haber verdi.

Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek.

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı
Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik yapılan operasyonlarda teröristlere ait malzemeler ele geçirildi. Çıkan çatışmada 2 teröristten biri yaralı ele geçirilirken diğeri güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

İstanbul'da yarın pazartesi okullar tatil mi? İstanbul için hava durumu