Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Torun maaşı için 30 bin kişi başvurdu

Torun maaşı için 30 bin kişi başvurdu

14 Şubat 2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, çocuk bakımıyla ilgili büyükanne maaşı için son 48 saatte 30 bin kişinin başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Ersoy ile Pekkan'ı ölüm bile barıştıramadı
Ajda Pekkan'ın evinde bulunduğu sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, Pekkan'ı derinden etkiledi. Bülent Ersoy 3.5 yıldır konuşmadığı Ajda Pekkan ile cenazede yan yana gelmemek için akla karayı seçti.

İlk etapta 10 ilde 6 bin aile için pilot uygulama olarak hayata geçirilecek 'büyükanne maaşı' başvuruları rekor kırıyor.

AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk'ün yeğeni El Bab'da şehit oldu
Giresunlu Şehit Piyade Teğmen Furkan Yayla'nın şehadet haberi Ankara'da yaşayan ailesine ulaştı. Şehitlerimiz oluyor, biz inanıyoruz ki şehitlerimiz ölmez.

Müezzinoğlu, doğum yapan kadınların istihdamda kalmalarını sağlamak için torunlarına bakan anneanne ve babaanneleri desteklemeyi planladıklarını söyledi. Proje İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep'te toplam 6 bin aileyi kapsayacak. Torununa bakan ve çocuklarını çalışma hayatına kazandıran büyükanneler yapılan protokol gereği maaş verilecek.

Piyasalarda gün ortası borsa, altın ve döviz
Borsa İstanbul'da BİST 100 Endeksi, Dolar/TL kurunun 3,68 seviyesinin altına inmesinin etkisi ile Perşembe gününü de yükselişle tamamladı.

Torun maaşı için 30 bin kişi başvurdu