Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Reina Saldırısını Planlayan Kişi Yakalandı

Reina Saldırısını Planlayan Kişi Yakalandı

15 Şubat 2017

Reina saldırısı hakkında yeni gelişmeler yaşandı. "Savcılık, A.S isimli planlayıcıyı İstanbul" da yakaladığını duyururken, planlayıcı tutuklandı. "Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı, Reina" daki saldırıyı Abdulkadir Masharapov için planlayan teröristin yakalandığını bildirdi.

Simon Kjaer: Kolumu kesemem
Kolay değil ama hayat bu şekilde ilerliyor" ifadelerini kullandı. "Biz bunu teptik." yanıtını verdi. Bunun kesin sebebini söyleyemem. "Ben de şuan çok üzgün ve sinirliyim".

Burdur'da hakkında tutuklama kararı verilen ve uzun bir süredir aranan şahışla ilgili Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama yapıldı. O gece Reina gece kulübünde 39 kişi ölmüş, 71 kişi ise yaralanmıştı. Güvenlik güçlerinin Reina saldırganı Abdülkadir Masharipov'un yakalanmasının ardından, saldırganın kaldığı evin kira kontratı üzerine olan A.S. arnmaya başladı. Güvenlik güçleri yaptıkları araştırma sonucunda A.S'nin Reina saldırısının planlayıcısı olduğu ortaya çıkardı.

S Pen'li Samsung Galaxy Tab S3 gün ışığına çıktı
Buna ek olarak, ünlü firmanın bir başka amiral gemisi cihazı olan yeni tableti Galaxy Tab S3'ü bu fuarda tanıtması bekleniyor. Galaxy Tab S3'ün LTE versiyonunun Avrupa'da 499 euro fiyatla listelenmesi bekleniyor.

Başsavcılık zanlı A.S."nin 2009 yılından bu yana Fransa'da ikamet ettiğini ve Reina saldırısının ardından 10 Ocak'ta hakkında Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığını vurguladı".

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı
Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik yapılan operasyonlarda teröristlere ait malzemeler ele geçirildi. Çıkan çatışmada 2 teröristten biri yaralı ele geçirilirken diğeri güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

Açıklamada Antalya nüfusuna kayıtlı, aynı zamanda Fransa vatandaşı olduğu ifade edilen A.S. hakkında Burdur Sulh Ceza Hakimliği'nce daha önce tutuklama kararı verildiği kaydedildi.

Reina Saldırısını Planlayan Kişi Yakalandı