Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Trump'ın danışmanı istifa etti

Trump'ın danışmanı istifa etti

15 Şubat 2017

"Bakacağım" diye yanıtlamıştı. NBC'ye konuşan Trump'ın üst düzey politika danışmanı Stephen Miller ise, "Trump'ın Flynn'a güveninin sürüp sürmediği" sorusuna "Bunu Başkana sormalısınız" diye cevap vermişti. Buna karşın dolardaki satışın sınırlı olabileceğinin altını çizen Uchida, "Trump'a yönelik beklentiler ekonomi politikalarıyla ilgili".

Trump'ın en yakın adamlarından Flynn'in istifası, tartışmalı Beyz Saray kadrosundan ilk fire olarak değerlendirildi. ABD'de gösterge tahvili faizi yüzde 2.44 oldu. Flynn'in Başkan Yardımcısı Mike Pence'i de bu yönde bilgilendirdiği belirtilmişti. Flynn, Rusya " nın Washington Büyükelçisi Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesine dair iddiaların ardından görevinden istifa etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, istifa eden Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Rus yetkililerle telefon konuşmalarının sorunlu olduğunu haftalar öncesinden bildiği belirtildi.

Çanakkale'de 5.3'lük Bir Deprem Daha
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD ) Deprem Bilgilendirme Servisi verilerine göre, bugün saat 15.48'de Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

Flynn, "Müttefikimiz Türkiye bir krizin içinde ve desteğimize gereksinimi var" başlıklı yazısında, Türkiye'nin bir öncelik olarak kabul edilmesi ve ABD dış politikasının baştan düzenlenmesi gerektiğini anlatmıştı.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü, Trump ve Flynn'in arasında ilişkinin, "bir değişiklik yapılması ihtiyacının hissedildiği noktaya varıncaya dek yıprandığını ve ortaya "bir takım sorgulanabilir durumların çıktığını" söyledi".

Güvenlik Danışmanı Flynn dün istifasını sunmuştu. İkili arasındaki görüşmenin eski başkan Barack Obama yönetiminin Rusya'ya yeni yaptırımları açıkladığı gün yapılması, Flynn ile Kislyak'ın söz konusu yaptırımları masaya yatırdığı iddiasını gündeme getirmişti. Bunun üzerine Pence, Flynn'i savunmak üzere geçen ay emekli generalin Rus Büyükelçi ile asla yaptırımları konuşmadığını söylemişti.

İstanbul'da yarın pazartesi okullar tatil mi? İstanbul için hava durumu
Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bazı yüksek kesimlerde kar başladı bile.

Trump'ın göreve başlamasından önce Rusya'nın Washington Büyükelçisi ile "yaptırımlar" konusunu görüştüğü iddia edilen Michael Flynn üzerinde büyük bir baskı oluştu.

Bu durum üzerine Flynn'in Pence'ten özür dilediği Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer tarafından doğrulanmış, Trump'ın da emekli generalin durumunu değerlendirdiği kaydedilmişti.

Yine çatı vakası! Ağrı'da sebze pazarının çatısı kardan çöktü
Ekim Caddesi'nde bulunan ve 6 bin metre kapalı alana sahip sebze pazarının çatısı, kar birikintisi nedeni ile çöktü. Durumu gören çevre sakinleri ise , AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) ile Belediye Ekiplerine haber verdi.

Trump'ın danışmanı istifa etti