Pazar, 30 Nisan 2017
Latest news
Main » Trump'ın danışmanı istifa etti

Trump'ın danışmanı istifa etti

15 Şubat 2017

"Bakacağım" diye yanıtlamıştı. NBC'ye konuşan Trump'ın üst düzey politika danışmanı Stephen Miller ise, "Trump'ın Flynn'a güveninin sürüp sürmediği" sorusuna "Bunu Başkana sormalısınız" diye cevap vermişti. Buna karşın dolardaki satışın sınırlı olabileceğinin altını çizen Uchida, "Trump'a yönelik beklentiler ekonomi politikalarıyla ilgili".

Trump'ın en yakın adamlarından Flynn'in istifası, tartışmalı Beyz Saray kadrosundan ilk fire olarak değerlendirildi. ABD'de gösterge tahvili faizi yüzde 2.44 oldu. Flynn'in Başkan Yardımcısı Mike Pence'i de bu yönde bilgilendirdiği belirtilmişti. Flynn, Rusya " nın Washington Büyükelçisi Kislyak ile yaptığı telefon görüşmesine dair iddiaların ardından görevinden istifa etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, istifa eden Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Rus yetkililerle telefon konuşmalarının sorunlu olduğunu haftalar öncesinden bildiği belirtildi.

Sinan Oğan'dan Meral Akşener'in toplantısının engellenmeye çalışılmasına tepki
Eline ay-yıldızlı kına yaktığı görülen ve yalanı olmayan bir insan bulunduğunu söyleyen Akşener, "Size sayı vererek söylüyorum". Referandum için "hayır" turlarına Çanakkale'den başlayan MHP muhaliflerinden Meral Akşener'in ilk toplantısında gerginlik çıktı.

Flynn, "Müttefikimiz Türkiye bir krizin içinde ve desteğimize gereksinimi var" başlıklı yazısında, Türkiye'nin bir öncelik olarak kabul edilmesi ve ABD dış politikasının baştan düzenlenmesi gerektiğini anlatmıştı.

Beyaz Saray Basın Sözcüsü, Trump ve Flynn'in arasında ilişkinin, "bir değişiklik yapılması ihtiyacının hissedildiği noktaya varıncaya dek yıprandığını ve ortaya "bir takım sorgulanabilir durumların çıktığını" söyledi".

Güvenlik Danışmanı Flynn dün istifasını sunmuştu. İkili arasındaki görüşmenin eski başkan Barack Obama yönetiminin Rusya'ya yeni yaptırımları açıkladığı gün yapılması, Flynn ile Kislyak'ın söz konusu yaptırımları masaya yatırdığı iddiasını gündeme getirmişti. Bunun üzerine Pence, Flynn'i savunmak üzere geçen ay emekli generalin Rus Büyükelçi ile asla yaptırımları konuşmadığını söylemişti.

Tunceli'de çatışma: 3 asker yaralandı
Terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesine yönelik yapılan operasyonlarda teröristlere ait malzemeler ele geçirildi. Çıkan çatışmada 2 teröristten biri yaralı ele geçirilirken diğeri güvenlik güçlerince etkisiz hale getirildi.

Trump'ın göreve başlamasından önce Rusya'nın Washington Büyükelçisi ile "yaptırımlar" konusunu görüştüğü iddia edilen Michael Flynn üzerinde büyük bir baskı oluştu.

Bu durum üzerine Flynn'in Pence'ten özür dilediği Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer tarafından doğrulanmış, Trump'ın da emekli generalin durumunu değerlendirdiği kaydedilmişti.

Ay tutulması ne zaman, saat kaçta?
Dünya etrafında kırılan ışıklarda mavi renk yutulduğu ve kırmızı renk yansıtıldığı için, Dünya'nın gölgesi kırmızı renkte görülür. Bu tutulmada Ay tamamen kaybolmayacak sadece gri tonlarda rengi değişecek. Çıplak gözle tutulma rahatlıkla gözlenebilir.

Trump'ın danışmanı istifa etti