Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto

13 Mart 2017

İstanbul'da İstiklal Caddesi'nde bulunan Hollanda Başkonsolosluk binasında anlaşmalar doğrultusunda Hollanda bayrağı asılıydı.

Başkonsolosluk, uluslararası anlaşmalara göre Hollanda toprağı sayılıyor. Çevredeki bazı dükkan sahipleri de Hollanda'ya tepki olarak iş yerlerine Türk bayrağı astı.

Mart Süper Loto Ne Zaman Çekiliyor? Süper Loto Çekiliş Sonuçları Açıklandı mı?
Ancak 6 bilen olmaması halinde büyük ikramiye haftalarca devretmekte ve artarak daha da fazla kazanmaya vesile olmaktadır. Milli Piyango İdaresi tarafından her perşembe çekilen süper loto'nun bu gece 490'nıncısı çekilecek.

Al Jazeera Türk'ün aktardığına göre Cumhurbaşkanlığı kaynakları, "İstanbul'da Hollanda Başkansolosluğu'nda göndere Türk bayrağı çekilmesi, konsolosluk yetkililerinin tamamen kendi inisiyatifleriyle gerçekleşmiştir" açıklamasını yaptı.

16 Nisan'daki referandumla ilgili olarak Hollanda'da yaşayan Türklerle buluşmak isteyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bu ülkeye gelişi engellenmişti. Konsolosluk önüne bariyerler konuldu. Kalabalığın cumartesi akşam saatlerinde başkonsolosluk önünde toplandığı ve üç saate yakın süren protestonun ardından olaysız dağıldıkları bildirildi. Türk bayrağının gönderde dalgalandığı anda kimliği açıklanmayan 25-30 yaşlarında bir kişi kendini habercilere gösterip ellerini kaldırdı, tekbir getirdi daha sonra da gözden kayboldu. Yetkililer Türk Bayrağının Hollanda konsolosluk görevlilerinin inisiyatifiyle çekildiğini bildirdi.

Pınar Altuğ Kendisine Koca Karı Diyen Takipçisine Tepki Gösterdi!
Ünlü güzel Pınar Altuğ, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafa koca karı yorumu yapılınca ağır eleştiri kullandı.

Hollanda Hükümeti'ni protesto eden vatandaşların, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu'ndaki bekleyişi devam ediyor.

WhatsApp durumum güncellemesi ile hakkımda eklendi
Eğer cihazınızda bulunan WhatsApp uygulamasında bu özellik aktif değilse güncellemeleri kontrol etmeniz ve indirmenizde fayda var. Uygulama üzerinden eski durum özelliğine ulaşmak biraz meşakkatli hale getirilmiş. Şirket tepki üzerine harekete geçti.

Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto