Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » IMF'nin Paris bürosuna gönderilen 'mektup bombası' patladı: 1 yaralı

IMF'nin Paris bürosuna gönderilen 'mektup bombası' patladı: 1 yaralı

17 Mart 2017

Dün Berlin'de Maliye Bakanlığı binasına gönderilen patlayıcı yüklü koliye benzer şekilde, Paris'teki IMF bürosuna gönderilen mektubun da Yunanistan'dan gönderildiği ortaya çıktı. Fransa'nın Grasse bölgesindeki Alexis de Tocqueville askeri okula ateş açıldı. Saldırılarda 5'ten fazla yaralı olduğu açıklandı. Hükümet terör ikazı yaptı.

Türkiye ve Hollanda arasındaki gerginlik Twitter'a sıçradı
Hacklenen hesaplarda, 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Türkiye " deki anayasa referandumu ile ilgili Türkçe mesajlar yayınlandı. Ele geçirilen bazı hesapların profil ve kapak görsellerinin Türk bayrağıyla değiştirildiğini de ekleyelim.

Fransız medyası, patlamanın içinde patlayıcı madde bulunan bir zarfın açılması sonucu gerçekleştiğini aktardı. Edinilen bilgiye göre, bir mektup paketinin açıldığı sırada gerçekleşen patlamada bir kişi hafif yaralandı.

ABD'de kar nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi
Blasio, "Salı günü etkili olması beklenen önemli kasırga için hazırlık yapıyorum". New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, insanlara çeşitli uyarılarda bulundu.

Reuters'ın haberine göre Paris'teki IMF ve Dünya Bankası fisinde gönderilen bir zarfının açılmasının hemen peşinden patlama oldu.

İzdivaç Programları Yayından Kalkıyor
Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu skandalların eksik olmadığı izdivaç programlarının tamamen yayından kaldırılacağını yazdı. İddialara göre izdivaç programları yeni yayın döneminde tamamen kaldırılacak.

Haber İsveç basınında "acil" koduyla geçti. Geniş çaplı güvenlik önlemi alan polis, bölge için saldırı alarmı verdi ve insanların evlerinden çıkmamalarını istedi. Yetkililer, mahalli halka hanelerinde kalmaları anonsunda bulundu. Patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişinin yaralandığı belirtildi. Olayın ardından 1 kişi yakalandı. Fransa Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yaşanan bu olay geçtiğimiz günlerde Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Scheauble'ye gönderilen bombalı paket olayına benzediği ve bu olayı da Yunanistan'daki bir militan örgüt tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıkarılmıştı.

IMF'nin Paris bürosuna gönderilen 'mektup bombası' patladı: 1 yaralı