Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Bir Efsane Daha Hayata Veda Etti

Bir Efsane Daha Hayata Veda Etti

20 Mart 2017

Rock and roll'un simgelerinden Chuck Berry bu dünyadaki misyonunu tamamladı ve arkadaşlarının yanına gitti.

Missouri polisi 'Rock and Roll müziğin babası' olarak ünlenen Berry'nin evinde ölü bulunduğunu açıkladı, ölüm nedenine ilişkin bir bilgi verilmedi. Efsane sanatçının ölüm nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Küçük yaşlarından itibaren usta bir şekilde gitar çalan Berry, herkes tarafından bilinen çok sayıda eserin sahibidir. 1984 yılında Grammy'nin Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görülen müzisyen, 1986'da da Rock'n Roll Şöhretler Müzesi'nin ilk üyelerinden olmuştu. Hakkında film ve kitap yazılan efsanevi Müzisyen, evinde 90 yaşında yaşamını yitirdi.

Erdoğan'dan gurbetçilere: Üç değil beş çocuk yapın
Benim Dışişleri Bakanıma uçuş yasağı getirenlere, kusura bakmasınlar bundan sonra bizim de uçuş yasağımız vardır. Yeni yönetim sisteminde artık milletin yüzde 50+1 oyunu almadan yürütme gücünü temsil etmek mümkün değil.

Maybellene, Roll Over Beethoven, Sweet Little Sixteen ve tabii ki Johnny B. Goode'un da aralarında yer aldığı sayısız hit şarkıya hayat veren Berry, son olarak geçtiğimiz yıl Chuck isimli albümünü açıklamıştı. Huzur içinde uyu Chuck, rock and roll'a kattığın değer için teşekkürler.

Chuck Berry'nin ailesi olay tazeyken gizlilik talep ettiği için daha fazla detay verilmiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onlar görevini yaptı şimdi sıra millette
Bir asır önce hasta adam diyerek taziyesine geldikleri adamın Çanakkale'de onları nasıl hüsrana uğrattığını unutmamışlar. Bu ülkenin ne teröristlere ne de arkalarındaki güçlere verecek tek bir karış toprağı feda edecek tek bir insanı yoktur.

Dönemin henüz yeni gruplarından olan, şimdilerde ise kendileri de efsaneleşen Rolling Stones ve Beatles grupları tarafından imza attığı parçaları ise defalarca yorumlanmıştır. Bu parça ile Berry, ilk önce İngiltere'de tanınacak ve ardından da tüm dünyaya yayılacaktı.

PKK'ya Ait 40 Milyon Lira Değerinde Uyuşturucu Yakalandı!
Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde kamyonun yakıt tankının içerisine gizlenen 2 milyon uyuşturucu hap ele geçirildi. Bulunan uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 40 milyon lira civarında olduğu öğrenildi.

Bir Efsane Daha Hayata Veda Etti