Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Trump'a sağlık reformu darbesi

Trump'a sağlık reformu darbesi

26 Mart 2017

Donald Trump açıklamasında şimdiki yasaya alternatif olacak olan yeni tasarı hakkında Paul Ryan'dan ABD Temsilciler Meclisi'nde kabulü için yeterli "evet" oyunu alamayacağını öğrendiği ve bu yüzden de oylamayı geri çektiğini açıkladı.

Bu arada Trump Tower önünde yeni sağlık sigortası tasarısını protesto için toplanan eylemciler, Trump'ın son dakikada geri adım atması üzerine kutlama yaptı.

Eski Başkanı Barack Obama döneminde geçirilen ve milyonlarca Amerikalıyı sağlık sigortası kapsamına alan programın yerini alacak tasarının Temsiciler Meclisi'nden geçmesi için 215 oy gerekiyordu.

ABD Dışişleri Bakanı Rusya'yı ziyaret edecek
NATO bakanlar toplantısında ABD'yi siyasi ilişkilerden sorumlu Bakan Yardımcısı Tom Shannon temsil edecek. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'ın, yarın Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile görüşmesi bekleniyor.

ABD'de yurttaşlar Obamacare'in devam etmesi için gösteriler düzenlemişti.

Temsilciler Meclisi Başkanı Paul Ryan, söz konusu kararın ardından yaptığı açıklamada, Trump'a oylamayı iptal etmesinin en iyi seçenek olduğunu ve Trump'ın hemfikir olduğunu söyledi.

Ryan, Obamacare'in mevcut haliyle sürdürülebilir olmamasına karşın öngörülebilir gelecek için ülkenin sağlık sigortası kanunu olarak kalacağını dile getirdi.

Almanya'da Türkiye'ye silah satışı için izin
Türkiye'ye silah satışı ile ilgili tartışmalar Berlin'e de sıçradı. Alman hükümetinin toplam 54 satışı onayladığını ifade edildi.

Müzakerelere katılan Beyaz Saray Bütçe Direktörü Mick Mulvaney de tasarı Kongrenin ilk kanadından geçmezse, Trump yönetiminin diğer önceliklere yöneleceğini ifade ederek bu iddiaları destekledi.

Demokratların topyekun karşı çıktığı tasarıya 27 Cumhuriyetçi vekilin de muhalefet edeceğini açıklamış olması, tasarının geri çekilmesine yol açtı. Yapılan açıklamada Cumhuriyetçiler içinde hala tasarıya karşı çıkanların bulunduğu, bu nedenle de çoğunluğun sağlayamayacağı sonucuna varıldığı kaydedildi. Obamacare'in yerine geçecek olan ve Cumhuriyetçiler tarafından hazırlanan yeni sağlık yasası tasarısı sağlık alanında pek çok reformu içeriyor.

Dünyanın en sağlam Android telefonu: AGM A8!
Siz AGM A8'in sağlamlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? İşte AGM A8 Modelinin İlginç Dayanıklılık TestiAGM A8 Modelinin Özellikleri de Oldukça İyi! Qualcomm'un Snapdragon 410 yonga setinden gücünü alan telefonda 3 GB RAM yer alıyor.

Trump'a sağlık reformu darbesi