Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Gençlik ilacı farelerde işe yardı, şimdi insanlarda denenecek

Gençlik ilacı farelerde işe yardı, şimdi insanlarda denenecek

27 Mart 2017

Hollanda Erasmus Üniversitesi Tıp Merkezi'nde geliştirilen bir ilaçla farelerin bazı organlarının yaşlanma süreci geri çevrildi.

Geçen yıl yapılan başka bir deneyde ise farelerin yaşlı hücrelerinin kendi kendilerine yok edilmesi sağlanmıştı, bunun sonucunda ise farelerin ömrü beşte bir uzamıştı. Bundan sonraki adım, ilacı insanlarda denemek... Fakat son çalışma, ilk kez, yaşlı hücrelerin kaldırılmasıyla yaşlanmanın geciktirilmesinden ziyade, doğrudan tersine çevrilmesinin mümkün olabileceğine işaret ediyor. Zira bu hastalıkta, kanserli hücreler, yaşlı hücrelerinkine benzer özellikler taşıyor ve peptid molekülün hastalığı tedavi edeceği düşünülüyor.

SGK'dan 30 yıl üzeri çalışan memurlara ikramiye açıklaması
Bu yüzden ikramiye için başvuruda bulunmuş ve incelemesi devam edenlerin ayrıca bir talepte bulunmalarına gerek yok. Başvurusunu yaparak gerekli şartları yerine getiren hak sahibi emekliler ikramiyelerini almaya başladı.

İlacı geliştiren Dr. Peter de Kaizer, BBC'ye yaptığı açıklamada "İnsanlar benim deli olduğumu söylediler. İlk üç denemede haklı çıktılar ancak dördüncü denemede ben haklı çıktım" dedi.

Sonuçları Tıp dergisi Cell'de yayımlanan araştırmaya göre ilaç, hızlı yaşlanmaları için genetikleri değiştirilen ve doğal olarak yaşlanan (90 fare yaşı) iki fare grubu üzerinde denendi.

Sivasspor'da Mesut Bakkal dönemi 171 gün sürdü!
Sivasspor'un yasal hakları saklı kalmak kaydıyla Mesut Bakkal'a gelecekte başarılar dileriz. Sivas'a yakışır şekilde davranırken kendisinden de benzer davranış beklemek hakkımızdır.

Uzun zamandır üzerinde çalışılan "Gençlik Aşısı" fareler üzerinde etki gösterdi ve farelerin tüyleri yeniden çıkmaya başladı. 10 ay boyunca hayvanlara haftada üç kez peptid molekülü verildi. Bir ay kadar sonra da farelerin böbrek fonksiyonları normale dönmeye başladı.

Dr. Peter de Kaizer, güvenlik testleri süresinde ilacı kötü huylu bir beyin tümörü olan "Glioblastoma multiforme" hastalarının üzerinde deneyecek.

Galatasaray'da Hakan Şükür ve Arif Erdem için toplantı
Yöneticiler bu iki isimin kulüpten ihraç edilmemesine karar verdi. Çok yeni bir havadis. - Hakan Şükür'ün ihracı oy çokluğuyla reddedildi .

Gençlik ilacı farelerde işe yardı, şimdi insanlarda denenecek