Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali Başladı

Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali Başladı

30 Mart 2017

Harbiye Askeri Müzesi'de düzenlenen Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali'nde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in pastadan heykelini yaptılar.

FİO Organizasyon ve Tanıtım tarafından organize edilen Chocolate Show Turkey, Türkiye'nin ilk çikolata, şekerleme ve pasta festivali olma özelliğinin yanı sıra pasta evleri ve atölyeleri, çikolata üreticileri, butik çikolata dükkanları ve pastanelerin birbirinden lezzetli ürünlerini sergilediği keyifli bir organizasyon olarak ziyaretçilerini bekliyor. Bu heykellerden biri de 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir'e ait.

Festivalde çikolata, pasta ve şekerleme firmaları yeni ürünlerini stantlarda tanıttı.

Serdar Ortaç'tan Eşine Sarılan Ünlü Sanatçıya Tepki "Dokunma ulan! Çek ellerini"
Yeni albümünü 20 Mayıs'ta sevenleriyle buluşturmaya hazırlanan Akçıl son anda Serdar Ortaç'tan bir şarkı aldığını müjdeledi. Sinan Akçıl'a yapıyor ya hu! Sinan Akçıl'ın Chloe Loughnan'a sarılarak işte bu demesi ise ortalığı karıştırdı.

Türkiye'nin çikolata ve pasta alanında kendini kanıtlamış ünlü şefleri, festivalde en iyi tariflerini ve pasta sırlarını ziyaretçilerle paylaşıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Formula 1 pilotu Michael Schumacher ve sanatçı Bob Marley gibi isimlerin pasta heykeli görücüye çıktı.

Farklı lezzetler katmayı hedeflediklerinin belirten organizatör Orhan Saatçioğlu, "Çikolata kültürü bize Batı'dan geliyor".

Aziz Yıldırım için Yargıtay'dan flaş karar!
Bu çok önemli bir adım ama tabii esas kararı Yargıtay 5. "Ceza Dairesi'ne gönderdi. Bu yaklaşıkyine 1 sene zaman alabilir. "Bunun önünde bir engel yok".

"Festival, 26 Mart Pazar günü sona erecek". Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz. Bizde çikolata kültürünü oluşturmak amacımız. Buraya gelenler eğlenecekler. Katılımcıların güzel zaman geçirmesi amacımız. Şu anda insanların ilgisi oldukça fazla ve bu da bizi çok mutlu ediyor.

Festivaki ilk gün 3 bin 200 kişi ziyaret ederken çikolata barları, butik pastalar ve heykeller ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Serginin sahibi pasta sanatçısı Tuba Geçkil ise tepkilere anlam veremediğini söyledi. Geçkil "Dün gazeteciler dahil birçok kişi sergiyi gezerek bol bol fotoğraf çektiler ve teşekkürlerini ilettiler". Bu bir maket pastadır.

Akbank'ta neler oluyor? ATM ve internet şubesi çalışmıyor
Henüz için resmi bir açıklam söz konusu değil. bu yüzden prblemin neyden kaynaklandığı hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Günün en erken saatlerinde meydana gelen sorunu banka şöyle bir açıklama ile aydınlatmaya çalıştı.

Çikolata, Şekerleme ve Pasta Festivali Başladı