Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Erdoğan'ın mitingleri iptal... İşte sebebi

Erdoğan'ın mitingleri iptal... İşte sebebi

01 Nisan 2017

Peygamber'in hadislerinde "üç aylar" diye bir tanım olmadığını belirterek "Ancak halkımızın üç aylar olarak ifade ettiği recep, şaban, ramazan ayları öteden beri dini hayatımızda çok önemli yer tutan zaman dilimleridir". 29 Mart Çarşamba günü, Üç Ayların başlangıcı olan Recep ayının ilk günüdür. Müslümanlar olarak Allah'ın rahmet ve mağfiret ayına girmiş bulunuyoruz. "Bu güzel günlerde başta İlimiz ilçemiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasını temenni ediyor, bu duygularımla tüm hemşehrilerimin ve tüm İslâm dünyasının mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi. Bu mübarek aylar "Üç Aylar" olarak adlandırılır. Mesela: Namazlarını bir türlü istediği düzene koyamamış bir Müslüman için, üç aylık zaman dilimi kaçırılmayacak bir fırsattır.

Kandil gecesinin akşam, yatsı ve sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.

"Regaip Kandili, dar göğüslerden, sıkışmış kalplerden, bunalmış yüreklerden kurtulmanın yolunu gösteriyor ve diyor ki, "Kalbinizi İslam'ın rahmetine açınız bunun için de çalışınız, hayatınızın boş bir anı olmasın".

Meteoroloji'den yağış ve fırtına uyarısı
Meteoroloji fırtınanın etkilediği bölgelerde çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalar konusunda uyardı. Cumartesi günü Marmara'yı etkileyen fırtına etkisini kaybedecek ve parçalı bulutlu bir hava görülecek.

"Elimizden geldiği kadar bu aylarda daha çok oruç ibadetini yerine getirmeliyiz." diyen Sayar, Hz. "Berat gecesi, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban Bayramı geceleridir". Ayrıca, Mevlid, Reğaib, Mirac, Berât ve Kadir gecelerinin de diğer gecelere, fazilet bakımından üstünlükleri vardır. Hazret-i Âmine annemizin, Peygamber Efendimiz'e hâmile kaldığını bu gece anlamış olması düşünülebilir. Bu gece ibadet edenin, tövbe edenin arzularının verileceği ümit edilir. Recep ve Şaban ayları, rahmet ayı olan Ramazanı karşılayan aylar olup Ramazan ayının müjdecisidir. Recep ayının da ilk cuma gecesi...

"Beş gece vardır ki, onlarda yapılan duâların geri dönüşü yoktur" buyurmuştur.

Receb ayının ilk cuma gecesine Regaib gecesi denir. İşte, telefon trafiğinin hat safhada olacağı bu mübarek gün hakkında detaylı bilgiler ve en güzel kandil mesajları sizlerle. Nefis Muhasebemizi yapmamıza vesile olmalıdır.

Küçükçekmece Sefaköy -Başakşehir arasında yapılacak olan havarayın ihalesi tamamlandı
Söz konusu ihalenin teklif bedelinin ise KDV hariç 1.292.000.000 TL olduğu açıklandı. Türkiye'de ilk kez İstanbul " a yapılacak olan " havaray'ın ihalesi tamamlandı.

Regâib Gecesi pek mübârek bir gece olduğundan bu geceden gaflet etmeyerek bol bol KUR'ÂN okunmalıdır. Bu güzel alışkanlıklarımızı da devamlı hale getirerek kazançlı çıkmalıyız. Vatandaşlar, Müslümanların birlik ve beraberliği için dua ettiklerini söylediler.

Mahşer günü, biz kulları, utandırma YÂ RABBİ! Secdede yine yetmiş kez '"subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi"' denir ve Allah'tan istediklerimizi dua ile arz ederiz. Sıhhat ve afiyetler dilerim.

Türkiye'nin en büyük 2. viyadüğü açıldı
Edirne'yi hızlı trenle Ankara'ya bağlıyoruz. - 100 yıl önce Edirne'yi maalesef düşman işgal etti, Enver Paşa harekete geçti. Edirne'ye spor lisesi yapmak kararı aldık. - Tarihi Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı stadyumu da yenibaştan yapacağız.

Erdoğan'ın mitingleri iptal... İşte sebebi