Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » İlköğretim Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığı ile İlgili Bilgilendirildiler

İlköğretim Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığı ile İlgili Bilgilendirildiler

07 Nisan 2017

Ereğli ilçesinde, "Sağlıklı Dişler Sağlıklı Nesiller" projesi kapsamında öğrencilere diş sağlık seti dağıtıldı.

Etkinlikte ilk konuşmayı Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener yaptı. Dr. Muhammet ÇÖMÇE, Halk Sağlığı Müdür V. Dr. Hakan ÖCAL ve Müdür Yard. V. Dt.

CHP Konya Milletvekiline soruşturma açıldı
Sözlerim çok açık; 9 Eylül 1922'de kimleri denize döktüysek onları kastediyorum. Hassasiyetim ülkemin ve milletimin bölünmez bütünlüğüdür.

Devrekli ilköğretim öğrencileri sağlık ekipleri tarafından ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirildiler. "Dişleri çürümeden önce kurtarmak temel hedefimizdir". "Bu çalışmayla koruyucu diş hekimlik uygulamalarının bir yaşam tarzı olarak kabul görmesinin sağlanması ile diş çürüğü ve diş tedavisi oranının en aza indirilmesini sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

Bitlis Halk Sağlığı Müdürlüğünce, 500 öğrenciye diş fırçası ve macunu dağıtıldı. Bulut, tüm ilk ve ortaokul öğrencilerine diş fırçasını dağıttıklarını belirterek, "Ağız ve diş sağlığı eğitimi ve diş sağlığı taramasına devam ediyoruz".

Sürpriz istifa! Ersin Özince görevinden ayrıldı
Genel Müdürü olarak göreve başladı. 31 Mart 2011 tarihinde gerçekleştirilecek Genel Kurul sonrasında görevini bırakacağını açıkladı.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR Eğitimlere katkı sunan herkese teşekkür eden Dr. Şener, "Bu vesileyle ben Halk Sağlığı Müdürlüğü adına özellikle Sayın Milli Eğitim Müdürümüze ve Müdürümüzün şahsında bizlere yaptığımız eğitimler ve ağız diş taramalarında büyük destek olan okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Şırnak ilimiz genelinde toplamda birinci dönemde 45 bin 253 çocuğa ağız ve diş sağlığı taraması yapılmış olup, ikinci dönemde ise hedef sayımız yaklaşık 62 bin çocuğa ağız ve diş sağlığı açısından sağlık taramasının yapılması planlanmaktadır".

SGK prim borçlarını 53.33 liradan hesaplayacak
Yani, 1 Nisan 2017'den, 1 Nisan 2018'e kadar süre içinde SGK'ya müracaat edip, bu haktan yararlanabilirsiniz. Genel Sağlık Sigortası hakkında yapılan düzenlemeler son zamanlarda çok konuşulmaya başlamıştı.

İlköğretim Öğrencileri Ağız ve Diş Sağlığı ile İlgili Bilgilendirildiler