Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » General Motors, Venezuela'daki Tüm İşletmelerini Durdurdu

General Motors, Venezuela'daki Tüm İşletmelerini Durdurdu

21 Nisan 2017

General Motors yaptığı açıklamada hükümetin Venezüella'nın endüstri merkezi kenti Valencia'da bulunan fabrikalarına "yasadışı" şekilde el koyduğunu ve bu konuda "tüm yasal haklarını" kullanacaklarını belirtti.

Venezuela'nın Valencia kentinde bulunan ABD merkezli General Motors işletmesindeki mallara 17 yıl önce açılan bir davanın sonucu olarak mahkeme kararıyla el kondu.

Açıklamada, General Motors Venezolana fabrikasına dün beklenmedik şekilde el konulduğu kaydedilirken, "Normal çalışma faaliyetleri önlendi".

Tünelde iki araç kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 3 yaralı
Kazada , Hüseyin Terzi ile Saadet Yıldız (67) olay yeri, Sevinur Yıldız (36) ise kaldırıldığı Artvin Devlet Hastanesinde öldü. Artvin'in Borçka ilçesi Murgul tünelinde bugün saat 16.30 sularında meydana gelen feci kazada 3 kişi hayatını kaybetti.

Şirkete büyük zarar vereceği belirtilen el koyma nedeniyle, hem fabrikada çalışan 2 bin 678 işçinin, hem 79 bayinin hem de tedarikçilerin bu zarardan etkileneceği kaydedildi.

GM'nin İspanya Valencia'daki fabrikasına kamu kurumları tarafından geçtiğimiz çarşamba günü el koyuldu. Öte yandan el koyma işlemine yönelik Venezüella İçişleri Bakanlığı, açıklama yapmayı reddetti.

General Motors Venezuela yönetimi davacı ile sözleşmelerinin 'verimsiz performans' nedeniyle iptal edildiğini ileri sürerken davacının talebinin ise "akıl dışı" olduğunu savundu.

Başkanın Kızının Emzirme Fotoğrafları, Ülkede Tartışma Konusu Oldu
Ülke nüfusunun yüzde 75i Müѕlüman olduğu Kırgіstanda devlet başkanın kızının bu paylaşımları muhafazakar kеsimin tеpkisini çekti. Emzirme fotoğraflarıyla birlikte tartışmanın daha da büyümesi üzerine, Aliya Shagieva Instagram hesabını kapattı.

Solcu bir yönetim altında olan Venezuela'da ekonomik kriz giderek derinleşiyor ve pek çok Amerikan şirketi bu nedenle zor durumda. Daha öncedende Amerikalı şirketlerin fabrikalarına el koyan Güney Amerika ülkesi, bu sefer de General Motors'un (GM) fabrikasına el koydu.

Şirketin banka hesaplarının da bloke edildiği gelen haberler arasında.

CHP'li Bülent Tezcan'dan flaş iddia: Oylar gizli sayıldı
Ancak sayım sırasında yaşananlar çok partili dönemden bu yana tartışmalı bir süreci başlatacak gibi duruyor. CHP'li Tezcan , şunları söyledi: "Sosyal medyada üretilmiş bir görüntü değil, gerçek bir görüntüdür".

General Motors, Venezuela'daki Tüm İşletmelerini Durdurdu