Cumartesi, 21 Ekim 2017
Latest news
Main » Parmak izi sensörlü kredi kartları geliyor

Parmak izi sensörlü kredi kartları geliyor

21 Nisan 2017

Parmak izi okuyucular kasalar ve telefonlardan sonra şimdi de kredi kartlarında kullanılmaya başlanıyor.

Test süreci Güney Afrika'da başlayan parmak izi sensörlü kredi kartları şifre girerken yazdığımız sayıları gizleme derdini ortadan kaldırıyor.

YSK Başkanı Güven: İtirazlara öğleden önce bakacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise " Yüksek Seçim Kurulu bu referandumu tartışmalı hale getirdi" diyor. Güven, "referandum sonucuna yapılan itirazları bugün öğleden önce değerlendireceğiz" ifadesini kullandı.

Parmak izi okuyuculu güvenlik önlemi, yavaş yavaş telefon, kapı ve kasalarda PIN kodları ve şifrelerin yerini almaya devam ederken finans sektörü de buna kayıtsız kalamadı. Şirket, 2017 yılının sonunda bu teknolojiyi hayata geçirip tüm çipli kredi kartlarında şifreler yerine kullanmayı planlıyor.

Bugün itibariyle de Parmak izi sensörlerinin kredi kartlarımızı ve bankamatik kartlarımızı korumaya başladığını anlamış oluyoruz.

Karadeniz'de Türk bandrollü gemi battı
Rusya'dan Türkiye'ye doğru yol alan ve 12 kişilik mürettebatı taşıyan geminin Karadeniz'de battığı bildirildi. Gazetem.ru'da ki haber şu şekilde; "Kurtarılan bir kişinin durumu çok ağır , vücut ısısı çok düşük".

Unutulabilen, tahmin edilebilen, çalınabilen şifre ve imzaların yerine daha güvenli bir onay mekanizması olan parmak izleri, kredi kartlarının üzerindeki bir bölümle aktif hale gelecek.

Parmak izi sensörlü kredi kartı olan MasterCard Biyometrik Kredi Kartı, oldukça Kullanışlı ve şaşırtıcı derecede hızlı ödeme işlemi sunuyor. Bu teknolojinin devreye girmesi ve yaygınlaşması ile birlikte POS cihazlarında şu an kullanılan slip imzalama ve şifre tuşlama yöntemleri de tarih olabilir. Bu dönemi MasterCard başlatıyor ve kartlarına parmak izi sensörü ekliyor.

Star Wars: The Last Jedi'nin ilk fragmanı yayınlandı
Aynı zamanda bu görevleri yaparken ekranınızı ikiye bölerek arkadaşınızla beraber bir takım olabileceksiniz. Oyun 9 Kasım tarihinde EA Access ( Xbox One ) ve Origin Access (PC) kullanıcılarının denemesine sunulacak.

Test aşamaları tamamlanıp kullanılır hale geldikten sonra bankalar bu uygulama hakkında müşterilerini bilgilendirecek. Kişilerin parmak izleri sisteme tanımlı olarak kredi kartlarının üzerine yerleştirilecek olan çipte saklanacak. Kullanıcılar, kartın EMV çipinde şifreli veri olarak depolanacak iki farklı kişiye ait parmak izini kartın sistemine kaydedebilecekler.

Parmak izi sensörlü kredi kartları geliyor