Pazar, 22 Ekim 2017
Latest news
Main » Venezuela'da Maduro krizi büyüyor: gösterilerde ölü sayısı 7'ye yükseldi

Venezuela'da Maduro krizi büyüyor: gösterilerde ölü sayısı 7'ye yükseldi

23 Nisan 2017

Borges, uluslararası bankerlere yazdığı 10'dan fazla mektupta, Kongrenin bir süre önce Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetini, meclisin onayı olmadan borç senedi yayınlamaktan alıkoyan düzenleme çıkardığını hatırlatarak, bu koşullarda herhangi bir kurumun hükümete kurtarma yardımı veya nakit desteği sağlamasının,"diktatörlük eğilimlerine" destek anlamına geleceğini söyledi.

Diğer yandan, hükümet karşıtı protestoların birkaç blok ötesinde kırmızı tişörtlü Maduro destekçileri sessiz bir yürüyüş düzenlemişti. Protestocular cezaevindeki muhalefet liderinin serbest bırakılması ve erken seçime gidilmesini talep ederken, Maduro ise polise, dükkanlara saldırdıkları gerekçesiyle muhalefeti suçluyor. Mahkeme 7 Nisan'da da muhalefet lideri Henrique Capriles'in 15 yıl boyunca devlet başkanlığı seçimlerine katılmaması kararı almıştı. Ülkede 6 kişinin hayatını kaybettiği protestolarda 17 kişi yaralanmıştı.

Devler Ligi'nde yarı finalistler belli oldu
Nou Camp'ın titremesini istiyoruz. "Potansiyelimize inanıyorum." ifadelerini kullandı. Bu sekiz takımdan dördü elenirken dört takım da yarı finale yükselecek.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, başkent Caracas yakınlarında göstericilere müdahale eden Milli Muhafız çavuşunun vurularak öldürüldüğünü, bir albayın da yaralandığını açıkladı.

Son 24 saatte hayatını kaybeden 3 kişiyle gösterilerde yaşamını yitirenlerin sayısı 8'e yükseldi. Başkentin güneyinde de bir muhafız hayatını kaybetti.

Parmak izi sensörlü kredi kartları geliyor
Bugün itibariyle de Parmak izi sensörlerinin kredi kartlarımızı ve bankamatik kartlarımızı korumaya başladığını anlamış oluyoruz. Test aşamaları tamamlanıp kullanılır hale geldikten sonra bankalar bu uygulama hakkında müşterilerini bilgilendirecek.

Venezuela, dünyanın kalınlık kocaman yağlıboya rezervlerine sahip olmasına karşın yıllarca yüksek abartı, arıza artışı ve yemek kıtlığıyla mücadele ediyor. Ülke genelinde gerçekleştirilen hükümet karşıtı protestolar, ülkenin ikinci bağımsızlık günü olarak tanımlanıyor. Seçimlerin 2018'e pek yapılması öngörülmezken, düşmanlık ülkenin bunalım noktasına geldiğini ibare ediyor.

Çift kameralı Galaxy S8 Plus ortaya çıktı
Samsung yeni amiral gemilerinden olacak Galaxy Note 8 hakkında detaylar da çıkmaya başlıyor. Tüm bu testler yapılırken telefonun ısısının normal kaldığı belirtiliyor.

Venezuela'da Maduro krizi büyüyor: gösterilerde ölü sayısı 7'ye yükseldi