Pazartesi, 25 Eylül 2017
Latest news
Main » Apple'ın CEO'su Tim Cook'tan Türkçe paylaşım

Apple'ın CEO'su Tim Cook'tan Türkçe paylaşım

28 Nisan 2017

Tim Cook Türkçe tweetlerine bir yenisini daha ekledi. Uber, Apple'ın tehditi ile şok olurken nasıl hamleler atacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Gelin detaylara birlikte bakalım. Bu durumun gizlenmeye çalışılması ise Apple'ın Uber'e yönelik öfkesini biraz daha artırmışa benziyor. Fakat bu durum Apple'ın kurallarına tamamen aykırı.

Apple, uygulamaların silindikten sonra iPhone'larda kullanıcıları takip edecek herhangi bir kod parçasının kalmamasını istiyor. Hatta kullanıcı telefonundan Uber uygulamasını silse dahi Uber'in konum takip etmeyi bırakmadığını tespit etti. Uber'in Apple'a yakalandığı takdirde uygulamanın derhal kaldırılması gerekiyordu ancak şirket, bu sistemi gizlemek için ciddi adımlar atmıştı.

Bir ret de Danıştay'dan: CHP'nin referandum başvurusu geri çevrildi
Başvuruda YSK'nın kararının denetlenmesi, sonuçlanana kadar kesin sonuçların açıklanmaması isteniyordu. Anayasa değişikliğine ilişkin referandum sonuçlarını Danıştay'a taşıyan CHP , istediği cevabı alamadı.

Apple'ın CEO'su olan Tim Cook, 23 Nisan Çocuk Bayramı için yaptığı paylaşımı kendi hesabından yaparken bir de fotoğraf ekledi. Makaleye göre Cook toplantıyı "Bazı kurallarımızı çiğnediğinizi duydum" diyerek basit şekilde açmış. Cook'un isteği, Uber'in aldatıcı davranışlardan uzak durmasıydı; aksi halde uygulama App Store'dan tekmeyi yiyecekti.

Uber'in App Store'dan çıkarılması, milyonlarca iPhone müşterisine erişimi kaybetmek ve işlerin büyük ölçüde düşmesi demek.

MEB, TEOG sınavı soru ve cevaplarının yarın açıklanacağını duyurdu
Sınav bitiminde TEOG sorularını yorumlayan öğrencilerden gelen ilk yorumlar Türkçenin kolay , matematiğin ise zor olduğu yönünde. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TEOG sınavında ikinci dönemin birinci günü Türkçe oturumuyla başladı.

Söz konusu bu görüşmenin ardından Uber'in güncellenerek kural dışı kodların uygulamadan çıkarıldığı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz aralık ayında Uber, son yolculuklarından sonra haftalarca müşterilerini takip etmekle suçlanmıştı.

Şırnak'ta Patlama: 2 Şehit
Yaralı askerler helikopter ile 23. jandarma Sınır Tümen Komutanlığı içerisinde bulunan ŞırnakDevlet Hastanesi´ne kaldırıldı. Bitlis'te PKK'lı teröristlerce araziye döşenen mayının patlaması sonucu bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Apple'ın CEO'su Tim Cook'tan Türkçe paylaşım