Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Venezuela'da Asgari Ücrete Yüzde 60 Zam

Venezuela'da Asgari Ücrete Yüzde 60 Zam

07 May 2017

Muhalifler ise bu gelişme sonrası bugün başkent Caracas'ta "mega bir gösteri" düzenlenmesi çağrısında bulundu. 7 Nisan'da da muhalif lider Henrique Capriles'in kamu görevinden 15 yıl boyunca men edilmesi bardağı taşıran son damla oldu. Capriles mesajında ayrıca "Böylesi bir deliliğe karşı başkaldırmalısınız!" ifadelerini kullandı. 'Büyük bir sahtekarlık'Muhalefet liderleri daha önce Maduro'nun yeni anayasa yapılması çağrısını, kendisini iktidarda tutacak "büyük bir sahtekarlık" sözleriyle nitelendirmişti.

Başkent Caracas'ta protestocular, sosyalist cumhurbaşkanının derinleşen siyasi kriz ortamında anayasayı yeniden yazma girişimini protesto etmek amacıyla sokakları, çöp torbaları, kırık beton ve metal parçalarıyla kapattı. Muhalefet Maduro'yu ekonomiyi çökertmekle suçlarken, devlet başkanı da neoliberal bir ekonomik savaşla karşı karşıya bulunduklarını savunuyor. OAS Başkanı Luiz Almagro da ülkesinin anayasasına aykırı hareket ederek yanlış bir hareket yaptığını söylediği Venezuela liderini "sahtekarlıkla" suçladı. Venezuela'da muhaliflerin kontrolündeki Ulusal Meclis ise yeni bir yasama organı oluşturulmasına yönelik tasarıyı reddetti. Maduro'nun demokratik yaptırımları ihlal ettiği iddiaları nedeniyle istifasını isteyenlerin yaptığı protestolarda nisan ayında yaklaşık 30 kişi hayatını kaybetmişti.

Ufuk Ceylan ve Yalçın Ayhan'a Tahkim Kurulu İndirimi!
Tahkim Kurulu'nun açıklamasında, eylemlerin " kavga " niteliğinde olduğu gerekçesiyle böyle bir karar verildiği belirtildi.

Polis ve göstericiler arasında çıkan çatışmalarda 28 kişi ölmüştü.

Venezuela halen dünyada enflasyonun en yüksek olduğu ülkelerden.

Vatanım Sensin 26. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Leon Ölüyor Mu?
Leon'un Yunan askerleri tarafından ifşa edilmesinin ardından kaçması gerektiğini anlayan teğmen Hilal'den yardım isteyecek. Vatanım Sensin dizisinin 27. bölüm fragmanını ve 26. son bölümünü Kanal D ekranlarından izleyebilirsiniz.

Katıldığı bir televizyon programında asgari ücretin 1 Mayıs'tan itibaren yüzde 60 oranında arttırılacağını söyleyen Maduro, birkaç eyalette de yüzlerce yeni dairenin halka dağıtılacağını belirtti.

Bu arada Papa Francis'in, Venezuela'da taraflar arasında ara buluculuk yapma önerisi de muhalifler tarafından reddedildi.

İçerde 33. yeni bölüm fragmanında Sarp'ın polis olduğu anlaşılıyor!
Sarp , öfke duyduğu Mert ile birlikte hareket etmek zorunda kaldı ve Melek'in ardında bıraktığı kasetin peşine düştü. Yusuf Müdür'ün her hareketlerinde karşılarına çıkması ve Sarp'ın şüpheli tavırları Mert'i harekete geçirdi.

Venezuela'da Asgari Ücrete Yüzde 60 Zam