Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Ertuğrul Gazi Türbesi'nde Alp kıyafetli askerlerden 'saygı' nöbeti

Ertuğrul Gazi Türbesi'nde Alp kıyafetli askerlerden 'saygı' nöbeti

08 May 2017

Bilecik'in Söğüt ilçesinde Osmanlı Devleti kurucusu Osman Bey'in babası Ertuğrul Gazi'nin türbesinde askerler tarafından "Alp" kıyafetiyle "saygı nöbeti" tutulmaya başlandı.

Bilecik Valiliği, Jandarma Genel Komutanlığı ve Bilecik'teki 2'nci Jandarma Er Eğitim Tugay Komutanlığı'nın işbirliğiyle hazırlanan projede, Ertuğrul Gazi'ye olan saygının ifadesi olarak türbesinde askerler tarafından "Saygı nöbeti" tutulması karalaştırıldı.

Bilecik Valiliği, Jandarma Genel Komutanlığı ve Bilecik 2.

Söğüt'te, Türk kültürünün tarihten günümüze yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması, ecdada saygı, samimiyet, örf adet ve gelenekler hazırlanan projeyle yaşatılmaya başlandı.

ÖSYM'den ALES adaylarına 09.45 uyarısı
Sınavda sorulan sorular yükseköğretim programlarından kazanılmış olan yeterlilikleri ve bilgileri ölçmek için değildir. Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri ise, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır.

Proje kapsamında dokuz jandarma uzman çavuş, dört erbaş ve er olmak üzere 13 asker nöbet için görevlendirildi.

Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli erler ise Alp kıyafetlerini giyerek ilk nöbetlerini tutmaya başladı.

Nöbet ve seremonide Valilikçe temin edilen alp kıyafetleri, aksesuarlar ve tarihi misyona uygun malzemeler kullanıldı.

Söğüt İlçesindeki Ertuğrulgazi Türbesi önünde saygı nöbeti tutmaya başlayan Alp kıyafetli askerler, nöbet tutumu ve nöbet değişimini tarihsel seremonilerle sergilendi.

Lionel Messi, Barcelona'nın 35 milyonluk teklifini reddetti! - Messi haberleri
FIFA , Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'ye hakeme küfür ettiği gerekçesiyle verilen dört maç men cezasını kaldırıldı. Buna göre, Lionel Messi, Arjantin'in oynayacağı dört maçtan men edilmiş ve 10 bin dolarlık bir para cezasına çarptırılmıştı.

Söğüt Mehteranı'nın Ertuğrul Gazi Türbesi önündeki ilk performansı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Vali Süleyman Elban, Söğüt ilçesinde sürekli ve dinamik kalacak bir takım kurduklarını söyledi.

Bilecik Valisi Süleyman Elban, uygulamanın gerekçesini şöyle açıkladı: "Askerlerimiz Alp kıyafetleriyle saygı nöbeti tutmaya bugünden itibaren başladı". Amacımız burada hem diriliş, kurtuluş ruhunun daha canlı yaşatılması hem de gelen misafirlerimizin bu ruhu, tarihi duyguyu daha fazla hissetmesi. Tarihimizi, geçmişimizi bu sayede gençlerimize aktarmış olacağız.

Askerler, Ertuğrul Gazi Türbesi'nde "saygı nöbeti" ni yılın 365 günü tutacak.

CHP'li Eren Erdem istifa mı etti?
CHP Milletvekili Eren Erdem'in Twitter hesabından "İstifa ediyorum" mesajı paylaşıldı. Ancak gerçek kısa sürede anlaşıldı.

Ertuğrul Gazi Türbesi'nde Alp kıyafetli askerlerden 'saygı' nöbeti