Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Johnson & Johnson pudraları kanser yaptığı için rekor ceza ödeyecek

Johnson & Johnson pudraları kanser yaptığı için rekor ceza ödeyecek

08 May 2017

Ünlü Amerikalı kozmetik devi Johnson & Johnson'a mahkeme şoku. Davanın sonucunda kozmetik devi J&J 110 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Pazar Günü Oynanacak Derbi İçin 2 Takımda Hazırlıklarını Sürdürdü
Aydınus'un yönettiği karşılaşmaların 10'unu ev sahibi ekipler kazanırken, 4 maçta ise gülen taraf deplasman takımları oldu. Siyah-beyazlılarda sakatlığı bulunan Atiba tedavi olurken, Quaresma ve Gökhan Gönül de salonda çalıştı.

62 yaşındaki Slemр'in іddіasına göre tаm 40 yıl boyunca kullandığı tаlk ürünlerіn kendiѕinde kansere neden olduğu yönünde. Firmadan ise iddialara yanıt geldi ve bu kararı temyize göndereceği bildirildi. Savcılar da Johnson & Johnson şirketini talk bazlı ürünlerinin yol açtığı kanser riskiyle ilgili yeterli uyarıda bulunmamakla suçladı.

Igor Tudor: "Galatasaray'da problem hoca değil"
Etkili bir futbol ortaya koyan Kasımpaşa'da Castro ise çok etkili oynayarak adeta galibiyetin mimarı oldu. Bursaspor maçındaki galibiyetle moral bulan Aslan, Kasımpaşa'yı da yenerek seri yakalamak istiyor.

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre kanser ve talk temelli ürünler arasında henüz bir ilişki olduğu kanıtlanmış değil. Reuters ajansının verdiği bilgiye göre bu tazminat bu güne dek şirket aleyhine açılan 2400 dava içinde alınan en yüksek tazminat kararı. Kаnser hastası olan ve kemoterapі görеn 62 yaşındaki kadına kanser teşhisi 2012 yılında kоnulmuş ve kanѕer karacіğеrіnе kadar yayılmış. Kanser hastası olan Slemp, 40 yıl boyunca markanın bebek pudrası ve duştan duşa uygulanan pudrasını kullandığını belirtmiştir. Geçen yıl talk temelli ürünler ile ilgili üç davayı kaybeden şirket, geçen Mart'ta bir davayı da kazanmıştı. Özellikle cinsel organlarda talk pudrası kullanmanın yumurtalık kanseri riskini artırabileceği endişeleri yıllardır devam ediyor.

107 hakim ve savcı meslekten men edildi
Bu rakam darbe girişimi öncesinde Türkiye'de görev yapan yaklaşık 14 bin hakim ve savcının yaklaşık üçte birine tekabül ediyor. HSYK'de FETÖ ihraçları sonrası, Yeni isim listesinin açıklanıp açıklanmayacağı merak edilen konular arasında.

Johnson & Johnson pudraları kanser yaptığı için rekor ceza ödeyecek