Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Kadın cezaevinde çocukların tartışmasına gardiyanlar müdahale etti

Kadın cezaevinde çocukların tartışmasına gardiyanlar müdahale etti

08 May 2017

Denizli Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğünde çocuk mahkumlar ve infaz koruma memurları arasında tartışma çıktı. Çok sayıda yaralı olduğundan bölgeye ambulanslar ve destek güvenlik güçleri sevk edildi.

Son dakika haberlerinden, gündem haberlerinden, yerel haberlerden, kamu haberlerinden, gelişmelerden ve daha fazlasından anında haberdar olmak için 5haber.com adresini takipte kalın.

Çıkan olaylar üzerine Denizli Valisi Ahmet Altıparmak'ın açıklama yaptığı belirtildi.

Eylül askeri darbesine ilişkin dava düştü
Sanık generaller Evren ve Şahinkaya'nın rütbesinin sökülmesi talebi ise mahkeme tarafından reddedildi. Evren 9 Mayıs 2015'te tedavi gördüğü GATA'da 98 yaşında hayatını kaybetti.

Bugün saat 22.00 sıralarında Bozkurt Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Çocuk Eğitimevi Müdürlüğü'nde 15-18 yaş arasındaki 12 kız çocuk hükümlünün bulunduğu bölümde çocuklarla infaz koruma memurları arasında tartışma çıktı.

Durum bir süre sonra kontrol altına alınırken, olası bir olumsuzluk ihtimaline karşı Denizli'den Çevik Kuvvet ile TOMA aracı ve itfaiye ekipleri sevkedildi. Kısa sürede büyüyen kavgada hafif yaralanan 7 hükümlü tedbir amaçlı sağlık kontrolünden, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle olay bastırıldı. "Herhangi bir sorun yok".

Denizli'ye bağlı Bozkurt ilçesindeki Açık Kadın cezaevinde mahkumların isyan çıkardığı, olayda yaralıların olduğu, yaralıların çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

Kıvanç ve Tuba Arasında Büyük Kriz!
Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı Cesuz ve Güzel dizisinde Tuba Büyüküstün delirdi. Eşi Onur Saylak ile ayrılık haberleri gündemden düşmeyen Büyüküstün'ü bu sefer de Kıvanç Tatlıtuğ kızdırdı.

Olaya karışan hükümlüler hakkında Çardak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Bazı haber ajanslarında konunun ceza infaz kurumu personeli ile çocuk hükümlüler arasında yaşanan arbede, görevlilerin rehin alınması şeklinde haber yapılmasının eksik ve yanlış bilgiye dayandığı değerlendirilmiştir. Dış koruması bulunmayan infaz kurumu ve eğitimevinde görevli personel olaya müdahale ederek gereken tedbirleri almış ve her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak sağlık ve güvenlik birimlerine durumu bildirmiştir. "Bunun dışında bir eylem de belirlenmemiştir." değerlendirmesi yapıldı. Etrafa ve kendilerine zarar vermeye başlamaları sonucu, duruma gardiyanlar müdahale etti.

Almanya'dan sonra Belçika: İdam için oy kullanılmasına izin vermeyiz
Belçika Başbakanı Charles Michel , Türkiye'de idam cezasının uygulanmasına ilişkin referandumun yapılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Kadın cezaevinde çocukların tartışmasına gardiyanlar müdahale etti