Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » ABD Suriyeli kürtlere ağır silahlar gönderecek!

ABD Suriyeli kürtlere ağır silahlar gönderecek!

10 May 2017

Peki Türkiye'nin şimdiki hamlesi ne olacak?

ABD Savunma Bakanı James Mattis ve Savunma Bakanı Fikri Işık ile telefonda görüşmüştü. Mattis açıklamasında, ABD'nin IŞİD'e karşı mücadelede Türkiye'yle birlikte çalışmak istediğini belirtti. Bunu nasıl yapacağımızı çözeceğiz' ifadelerini kullanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Amerika Savunma Bakanlığı'na, gerekli görüldüğü takdirde Suriye'de bulunan kürt unsurların oluşturduğu Suriye Demokratik Güçlerine silah verme yetkisini onayladığı ifade edildi.

Ertuğrul Gazi Türbesi'nde Alp kıyafetli askerlerden 'saygı' nöbeti
Nöbet ve seremonide Valilikçe temin edilen alp kıyafetleri, aksesuarlar ve tarihi misyona uygun malzemeler kullanıldı. Proje kapsamında dokuz jandarma uzman çavuş, dört erbaş ve er olmak üzere 13 asker nöbet için görevlendirildi.

ABD Savunma Bakanlığı, Trump yönetiminin terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye ağır silah verilmesini öngören kararnameyi onayladığını açıkladı.

"Suriye'deki kara kuvvetlerimiz" dediği PYD'ye ağır silah verilmesini kararlaştırdı.

Ziyaret çerçevesinde yapılacak üst düzey görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanı sıra Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi, Suriye ve Irak'ta yaşanan gelişmeler ve terörle mücadeleye ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Kadın cezaevinde çocukların tartışmasına gardiyanlar müdahale etti
Etrafa ve kendilerine zarar vermeye başlamaları sonucu, duruma gardiyanlar müdahale etti. Olaya karışan hükümlüler hakkında Çardak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Heyet ayrıca Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster başkanlığındaki heyet ile biraraya geldi.

PYD lideri Salih Müslim, ABD'nin Suriyeli Kürtlere ağır silah temin etme kararını beklediklerini söyledi.

Trump'ın Ankara'yı çok kızdıracak bu halmesinin ardından diplomatik kulisler, Erdoğan'ın 16 Mayıs'taki Washington ziyaretini "iptal edip etmeyeceğini" de konuşmaya başladı.

ÖSYM'den ALES adaylarına 09.45 uyarısı
Sınavda sorulan sorular yükseköğretim programlarından kazanılmış olan yeterlilikleri ve bilgileri ölçmek için değildir. Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri ise, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır.

ABD Suriyeli kürtlere ağır silahlar gönderecek!