Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » BTK'nın WhatsApp anketi yeni bir yasağın sinyali mi?

BTK'nın WhatsApp anketi yeni bir yasağın sinyali mi?

10 May 2017

Sosyal medyada komplo teorileri ve WhatsApp'sız hayatla ilgili çok sayıda paylaşım yapıldı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)'nun resmi twitterdan hesabından paylaştığı Whatsapp anketi şaşırttı.

Fransa'da seçmen bir kez daha sandık başında
Fransa " da seçmen, ilk turu 23 Nisan " da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için sandık başına gidiyor. Favori gösterilen Emmanuel Macron kendinden emin olsa da, sandıktan Marine Le Pen'in çıkma ihtimali'de yüksek.

BTK tarafından hazırlanan ankette yer alan cevaplar ise, Bip, Viber, WeChat ve Line oldu.

Diğer yandan BTK anketinin sebebinin, geçtiğimiz günlerde WhatsApp'ın dünya çapındaki kesintisinden sonra internet kullanıcılarının hangi uygulamaları tercih ettiğini saptama yönünde bilgi toplama amaçlı da olabileceği düşünülüyor. Bu söylentilerde son olarak yaşanan WhatsApp'ın çökmesiyle beraber iyice gün yüzüne çıktı.

Naylon poşet 2019'da ücretli!
Bakanlık yetkilileri 1 Ocak 2019'dan itibaren naylon poşetlerin marketlerde 20 kuruş gibi bir miktara satılacağını belirtiyor. Plastikçiler, çevrenin korunması gerektiğini, ancak poşeti parayla satmanın vatandaşa ek yük getireceğini söylüyor.

Şıklarda Turkcell uygulaması olması da acaba yerli haberleşme programını kullanmaya zorlamak için Whatsapp kapatılacak mı düşüncesi de gelmiyor değil. Bazı kullanıcıların BTK'nın bu anketi ile reklam yaptığını iddia etti.

Line: Never Corpariton firmasının Japonya kolu tarafından yürütülen Line uygulaması Whatsapp dışında en yaygın ve popüler sohbet uygulamalarından biri.

Hasan Akar ve Süleyman Yeşilyurt'a "Atatürk'ün hatırasına hakaret"ten soruşturma"
Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Akar ve Yeşilyurt hakkında gözaltına alınma talimatının verildiği öğrenildi.

BTK'nın WhatsApp anketi yeni bir yasağın sinyali mi?