Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Sabah ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Sabah ile görüştü

10 May 2017

Erdoğan, Kuveyt Uluslararası Havalimanı Emirlik Terminali'nde Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir El Sabah tarafından resmi törenle karşılandı.

Konuşmasında Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Cabir El Sabah ile isim vermeden Suriye lideri Beşar Esad'ı karşılaştıran Erdoğan, Kuveyt Emiri el Sabah için övgü dolu sözler sarfetti. Katıldığı temel atma töreninde dünya gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına 'Emir Hazretlerinin örnek liderliği Kuveyt halkı ve bölgemiz için bir şanstır.

Gurur tablosu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kuveyt'te

Körfez ülkeleriyle siyasi ticari ve diplomatik ilişiklerimizi en üst düzeyde tutma gayreti içindeyiz diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye olarak Körfez İş Birliği Konseyi Üyesi ülkelerle ilişkilerimizi ekonomik olarak da güçlendirmeye gayret ettiklerini söyledi.

Gazetede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın röportajda kullandığı, "Kuveyt ile ekonomik ve ticaret alanındaki ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" alt başlığı ile mülakat yayımlandı. Sadece kendi çıkarlarımızı düşünerek böylesine geniş ve güçlü bir zemin inşa edemeyiz, bunu başarmadan da geleceğimize güvenle bakamayız.

Abdullah Gül'ün babası 91 yaşında vefat etti
Baba Gül için bugün Kayseri Melikgazi'de yer alan Cami-i Kebir'de öğle vakti cenaze tören düzenlenecek. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün babası (91) Ahmet Hamdi Gül, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Heyetlerin takdiminin ve düzenlenen resmî törende her iki ülkenin millî marşlarının çalınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören kıtasını selamladı.

Yatırım açısından oldukça cazip bir ülke haline gelen Türkiye'ye Kuveyt'in 2002 yılından itibaren gerçekleştirdiği doğrudan yatırım miktarının yaklaşık 1,7 milyar dolar olduğunu kaydeden Erdoğan, halihazırda 280 Kuveytli şirketin Türkiye'de faaliyet gösterdiğini ifade etti. Türk şirketleri, Kuveyt'in kalkınma hamlelerine her alanda katkı sunmaya her alanda hazırdır.

Fransa'da seçmen bir kez daha sandık başında
Fransa " da seçmen, ilk turu 23 Nisan " da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için sandık başına gidiyor. Favori gösterilen Emmanuel Macron kendinden emin olsa da, sandıktan Marine Le Pen'in çıkma ihtimali'de yüksek.

Erdoğan, iş birliği ve dayanışma kanallarının sürekli açık tutulması gerektiğini de kaydederek, "Dünyanın huzuru, bölgemizin istikrarına, bölgemizin istikrarı da bizlerin göstereceği kararlı tutuma bağlıdır". Kendi sınırlarımızın ötesine taşan sorumluluk duygusu ile göstereceğimiz ortak iradelerin diğer ülkeleri de harekete geçirebileceğine inanıyorum. Kuveytli firmaların ülkemize yaptıkları 1.7 milyar dolar civarında seyreden yatırımlarının artarak sürmesini temenni ediyoruz.

Ertuğrul Gazi Türbesi'nde Alp kıyafetli askerlerden 'saygı' nöbeti
Nöbet ve seremonide Valilikçe temin edilen alp kıyafetleri, aksesuarlar ve tarihi misyona uygun malzemeler kullanıldı. Proje kapsamında dokuz jandarma uzman çavuş, dört erbaş ve er olmak üzere 13 asker nöbet için görevlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Sabah ile görüştü