Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Dha Ankara - CHP'li ve Hdp'li Vekiller, Komisyonu Terk Etti

Dha Ankara - CHP'li ve Hdp'li Vekiller, Komisyonu Terk Etti

10 May 2017

Karma Komisyon, Meclis tarafından Hakimler ve Savcılar Kuruluna seçilecek 7 üyenin üç katı adayın belirlenmesi amacıyla, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı. CHP " li ve HDP " li komisyon üyeleri, 16 Nisan günü yapılan anayasa değişikliği referandumunun sonuçlarının meşru olmadığını savunarak, HSK adaylarının belirlenmesi için oy kullanmayacaklarını bildirdi.

Bahar Candan'dan Murat Boz itirafı!
Posta gazetesinin haberine göre; Ayrılık sebebi Murat Boz'un kaçamağı değil ve ayrılık 1 hafta önce yaşanmadı. Murat Boz ve Eser Yenerler'in Bahar-Nihal Candan kardeşlerle yaptığı alem gecesinin yankıları sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Halkların Demokratik Partisi milletvekilleri Anayasa ve Adalet Karma Komisyonunu terk etti. Yeni adıyla HSK üyelerinin 7'si TBMM'deki oylamada seçilecek.

HDP'li Aydoğan'ın milletvekilliği düştü
Tezkerede, Anayasanın ilgili maddesi uyarınca, Aydoğan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için gereğinin yapılması talep edildi. Anayasanın 84'üncü maddesinin ikinci fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı doğrultusunda.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yargının bir cemaatin ya da grubun vesayeti altına girmemesi gerektiğini belirterek, "Yargı bağımsız olmalıdır, yargı bağımsızlığı kişinin bağımsızlığının güvencesidir ama bakıyoruz bağımsız yargı yerine, tabi yargı arayışı devam ediyor." dedi. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Altın 4 Ayın En Düşük Seviyesini Gördü
Altın fiyatlarının sert şekilde düşmesiyle bazı kuyumcuların satışlarda altın fiyatlarındaki düşüşleri yansıtmadığı görülüyor. Düğün sezonunun da başlamasıyla vatandaşlar çeyrek altın almak için kuyumculara akın etmeye başladı.

Dha Ankara - CHP'li ve Hdp'li Vekiller, Komisyonu Terk Etti