Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » HDP'li Aydoğan'ın milletvekilliği düştü

HDP'li Aydoğan'ın milletvekilliği düştü

10 May 2017

Aydoğan hakkında bulunan kesinleşmiş ceza bulunuyordu. Tezkerede, Anayasanın ilgili maddesi uyarınca, Aydoğan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için gereğinin yapılması talep edildi. Ceza geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı.

Karar Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de okundu. Okunduğu an itibarıyla Aydoğan'ın milletvekilliği düşmüş oldu. Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Nursel Aydoğan 4 sene 8 ay 7 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Bunun üzerine HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, halen Kandıra cezaevinde tutulan Aydoğan'ın milletvekilliğinin düşürülmesine yol açan cezayı veren 3 kişilik yargı heyetinin tamamının HSYK tarafından ihraç edildiğini ve bu kişilerin bugün 'terörist' olarak yargılandığını söyledi.

HDP li Nursel Aydoğan Kimdir
HDP'li Nursel Aydoğan'ın milletvekilliği düşürüldü

Bir süre önce de HDP'li Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği, yine kesin hüküm giymesi nedeniyle düşürülmüştü.

Buna göre sandalye sayısı, AK Parti 317, CHP 133, HDP 57, MHP 36 ve bağımsız 5 olarak değişti.

Kıvanç ve Tuba Arasında Büyük Kriz!
Başrollerini Tuba Büyüküstün ve Kıvanç Tatlıtuğ'un oynadığı Cesuz ve Güzel dizisinde Tuba Büyüküstün delirdi. Eşi Onur Saylak ile ayrılık haberleri gündemden düşmeyen Büyüküstün'ü bu sefer de Kıvanç Tatlıtuğ kızdırdı.

Kararın okunmasıyla birlikte HDP sıralarından protesto sesleri yükseldi. Vekiller bu sırada Aydoğan'ın fotoğrafını da kaldırdı.

Başbakanlık'ın, kesin hüküm giydiğine dair mahkeme kararına ilişkin tezkerenin TBMM Genel Kurulu'nda okunması ile HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'ın milletvekilliği düşürüldü.

Vatanım Sensin 26. Bölüm Fragmanı Yayınlandı! Leon Ölüyor Mu?
Leon'un Yunan askerleri tarafından ifşa edilmesinin ardından kaçması gerektiğini anlayan teğmen Hilal'den yardım isteyecek. Vatanım Sensin dizisinin 27. bölüm fragmanını ve 26. son bölümünü Kanal D ekranlarından izleyebilirsiniz.

Anayasanın 84'üncü maddesinin ikinci fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı doğrultusunda.

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, 17 Kasım 1958'de Bursa Yenişehir'de doğdu.

Igor Tudor: "Galatasaray'da problem hoca değil"
Etkili bir futbol ortaya koyan Kasımpaşa'da Castro ise çok etkili oynayarak adeta galibiyetin mimarı oldu. Bursaspor maçındaki galibiyetle moral bulan Aslan, Kasımpaşa'yı da yenerek seri yakalamak istiyor.

HDP'li Aydoğan'ın milletvekilliği düştü