Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Bir facia daha! İki tekne battı, 250 göçmen kayıp

Bir facia daha! İki tekne battı, 250 göçmen kayıp

11 May 2017

Associated Press'in (AP) haberine göre; tekne enkazlarından birinin Libya açıklarında bulunduğu ve 163 kişinin kaybolduğu veya öldüğü kaydedildi.

Ayrı bir olayda ise 132 kişiyi taşıyan lastik bir bot battığı açıklandı.

Kadın cezaevinde çocukların tartışmasına gardiyanlar müdahale etti
Etrafa ve kendilerine zarar vermeye başlamaları sonucu, duruma gardiyanlar müdahale etti. Olaya karışan hükümlüler hakkında Çardak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Uluslararası Göç Teşkilatına 20 bin göçmenin suç çeteleri tarafından Libya'da suç çeteleri tarafından düzensiz olarak tutuklama merkezlerinde tutulduğunu açıkladı ve fidye alındıktan sonra, zorunlu iş yaptırma ve çalıştırmak maksadıyla esir pazarlarına satıldığı belirtti. Faciada bir kadın ve 6 adamın kurtarıldığı bildirildi. Diğer bottaki yaklaşık 70 kişi ise kayıp.

Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Sözcüsü Cecile Pouilly, yıl başından bu yana Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşmaya çalışan bin 300'den fazla sığınmacının yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Bahar Candan'dan Murat Boz itirafı!
Posta gazetesinin haberine göre; Ayrılık sebebi Murat Boz'un kaçamağı değil ve ayrılık 1 hafta önce yaşanmadı. Murat Boz ve Eser Yenerler'in Bahar-Nihal Candan kardeşlerle yaptığı alem gecesinin yankıları sürüyor.

Pazar günü bir açıklama yapan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, plastik botlara 100-150 kişinin bindirilmesinin batan gemilerin esas nedeni olduğunu söylemişti.

Naylon poşet 2019'da ücretli!
Bakanlık yetkilileri 1 Ocak 2019'dan itibaren naylon poşetlerin marketlerde 20 kuruş gibi bir miktara satılacağını belirtiyor. Plastikçiler, çevrenin korunması gerektiğini, ancak poşeti parayla satmanın vatandaşa ek yük getireceğini söylüyor.

Bir facia daha! İki tekne battı, 250 göçmen kayıp