Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » SDP'li Ulaş Bayraktaroğlu, Rakka'da IŞİD'e karşı savaşırken yaşamını yitirdi!

SDP'li Ulaş Bayraktaroğlu, Rakka'da IŞİD'e karşı savaşırken yaşamını yitirdi!

11 May 2017

Merkez Yürütme Kurulu üyesi olan Ulaş Bayraktaroğlu, Taksim Gezi Parkı direnişi sırasında tutuklanmıştı.

Mehmet kod adlı Bayraktaroğlu, daha sonra yasadışı yollardan Suriye'ye geçerek, DKP/ BÖG terör örgütünün kurucu lideri ve sözde başkomutanı oldu.

HDP'li Aydoğan'ın milletvekilliği düştü
Tezkerede, Anayasanın ilgili maddesi uyarınca, Aydoğan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için gereğinin yapılması talep edildi. Anayasanın 84'üncü maddesinin ikinci fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı doğrultusunda.

İddialara göre Ulaş Bayraktaroğlu'nun kayınpederi Engin Bodur, sosyal medya hesabından "Oğlumuz Ulaş Bayraktaroğlu IŞİD ile savaşta yaşamını yitirdi". Döğüşenlere selam olsun' notunu paylaşarak Ulaş Bayraktaroğlu'nun ölüm haberini doğruladı.

Gezi Parkı davasında hakkında, "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri kanununa muhalefet, silahlı terör örgütüne üye olmak, kamu malına zarar vermek, ruhsatsız silah, mermiler taşımak" gibi suçlardan 3 yıldan 58 yıla kadar hepsi istenen Bayraktaroğlu, Devrimci Karargah Davası'ndan da yargılanmıştı.

Naylon poşet 2019'da ücretli!
Bakanlık yetkilileri 1 Ocak 2019'dan itibaren naylon poşetlerin marketlerde 20 kuruş gibi bir miktara satılacağını belirtiyor. Plastikçiler, çevrenin korunması gerektiğini, ancak poşeti parayla satmanın vatandaşa ek yük getireceğini söylüyor.

Asker ve polise yönelik intikam saldırısı hazırlığında olduğu belirlenen DKP/BÖG üyesi Serdar V."nin Kadıköy, Osmanağa Mahallesi'nde bulunan işyerine operasyon düzenlendi".

Adreste yapılan aramalarda Kalaşnikov uzun namlulu tüfek, bir tabanca ve bu silahlara ait fişekler ele geçirildi. Kadıköy'de bir adrese TEM ve İstihbarat Şube tarafından gerçekleştirilen operasyonda Serdar V. gözaltına alındı. Serdar V."nin Vatan Caddesi Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam ediyor".

Son Dakika! Yolcu Otobüsü Devrildi: Ölü ve Çok Sayıda Yaralı Var
Kaza yerinden alınan bilgilere göre kaza yerine çok sayıda jandarma, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Çorum'da yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu bir kişi öldü, ilk belirlemelere göre 38 kişi yaralandı.

SDP'li Ulaş Bayraktaroğlu, Rakka'da IŞİD'e karşı savaşırken yaşamını yitirdi!