Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Arslan: Köprü geçişlerinde 15 Haziran'da serbest geçiş sistemine geçmiş olacağız

Arslan: Köprü geçişlerinde 15 Haziran'da serbest geçiş sistemine geçmiş olacağız

12 May 2017

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, NTV Ankara İstihbarat Şefi Ahmet Ergen'in sorularını yanıtladı. Ayrıca Arslan konuşmasında Rusya ile ilişkilerin düzeldiğini de aktardı. Bu konu ile ilgili iki ülke arasındaki müzakerelerin devam ettiğini ve sürücü belgeleri ve geçiş kotalarının görüldüğünü aktardı. Geçiş Belgesi Kotaları için İstanbul'da 11-12 Aralık 2012 tarihlerinde yapılan Kara Ulaştırması Karma Komisyonu toplantısında Türkiye ile Rusya için belirlenen şekli ile korunacağını söyleyen Ahmet Arslan, belgelerin 16 Mayıs Salı gününde sonra kullanılmaya başlayacağını söyledi. Böylece hem Rusya hem de Orta Asya ülkelerine taşımalar yapılabilecek. "Şu an bir azalma söz konusu değil" diye yanıt verdi.

Türkiye'nin terör örgütleriyel birlikte anılıyor olmasının Türkiye'nin dışarıdaki algısına çok zarar verdiğini ifade eden Arslan, yanlış bilgileri düzelten Wikipedia editörlerinin engellendiğini söyledi. Wikipedia kararı ile ilgili olarak "Yanlış bilgileri kaldırsın yayınlarına izin verelim" dedi.

Ahmet Tevfik Uzun FETÖ'den tutuklandı
Savcılık ifadesinin ardından nöbetci mahkemeye çıkarılan 24. Orta düzeyde İngilizce bilen Uzun, evli ve 4 çocuk babası. Mersin İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptı.

En geç 15 Temmuz'da serbest geçiş sistemine geçeceğiz.

15 Temmuz'dan sonra Çamlıca gişelerinde de serbest geçiş uygulaması için çalışma başlayacak. Onların aldığı tedbirlerden daha fazlasını aldık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Sabah ile görüştü
Kuveytli firmaların ülkemize yaptıkları 1.7 milyar dolar civarında seyreden yatırımlarının artarak sürmesini temenni ediyoruz. Türk şirketleri, Kuveyt'in kalkınma hamlelerine her alanda katkı sunmaya her alanda hazırdır.

Alınan karara "Türkiye'yi terör örgütleriyle aynı zeminde gösteren ifadelerin bulunması" gerekçe gösterilirken, Wikipedia'nın kararın kaldırılması yönünde yaptığı itiraz reddedilmişti. Seyahat konforuyla ilgili gerekli tedbirleri aldık.

Charter seferlerde ciddi şekilde artış var. Haziran'da bu uçuşların aratacağını öngörüyoruz.

Banyoda dehşet! İki kardeş ağır koku sonucu zehirlendi
Mersin'de yaşayan Suriyeli 2 kardeş kanalizasyonda bulunan fabrika atıklarından dolayı zehirlendi . Mersin " de 2 Suriyeli kardeş kanalizasyondan gelen kokuyla zehirlendiler .

Arslan: Köprü geçişlerinde 15 Haziran'da serbest geçiş sistemine geçmiş olacağız