Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Başsavcı Mustafa Alper'in zeybek oynadığı görüntüleri ortaya çıktı

Başsavcı Mustafa Alper'in zeybek oynadığı görüntüleri ortaya çıktı

12 May 2017

Güneş'in haberine göre, Denizli'de FETÖ soruşturmalarında etkin olan Alper'in öldüğü kazayla ilgili soruşturma başlatılırken, suikast ihtimalinin de araştırıldığı belirtiliyor. Başsavcı Alper ve makam şoförü Akşehirli son yolculuğuna Denizli Adalet Sarayı'nda yapılan törenle uğurlandı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Dudu Karaman Dinç'in haberine göre; Makam otomobiline kent çıkışında dün kontrolsüz yola çıkan bir kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli için Denizli Adliyesi'nde uğurlama töreni düzenlendi. Çevre illerden çok sayıda savcı ve adli personel de Denizli'ye geldi.

Denizli cumhuriyet başsavcısının aracına kamyon çarptı
Denizli Başsavcısı Mustafa Alper'in kaza görüntüleri

"İyi bir devlet adamını kaybettik". Kazada Başsavcı Alper'in koruma polisi ise yaralandı. Bu kaza sonrasında şoför olay yerini terk etmişti, ancak güvenlik güçlerimizi kendisini buldu. 2019 yılına kadar araç kullanmasının yasak olduğu belirlendi. Böyle bir kazayı bize yaşattı, bu üzüntüyü aileye yaşattı. "Kendisini elim bir kazada kaybetmenin acısını yaşarken tüm sevenlerine, Kavaklıderemize, hukuk camiasına ve ülkemize baş sağlığı diliyorum." dedi. Malumunuz olduğu sürece cezaevine giderken ve tali olarak zaman zaman kullandığı bir yol. Rutin bir güzergah değil. Kazanın etkisiyle psikolojik travması oldu. Koruma memuru Uğur'un sağlık durumu hakkında açıklama yapan Erkaleli, "Korumamızın genel durumu çok iyi".

Denizli'de 15 Temmuz darbe girişimini önleyen önemli isimlerden olan ve dün sabah geçirdiği trafik kazasında şoförüyle birlikte hayatını kaybeden Cumhuriyet.

Ahmet Tevfik Uzun FETÖ'den tutuklandı
Savcılık ifadesinin ardından nöbetci mahkemeye çıkarılan 24. Orta düzeyde İngilizce bilen Uzun, evli ve 4 çocuk babası. Mersin İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptı.

Başsavcı Mustafa Alper'in cenaze namazını Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak kıldırdı. Yıl Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini okudu. İzmir'de bir süre öğretim görevliliği yapan Başsavcı, daha sonra İzmir'de askerliğini tamamladı.

13 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Denizli Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapmaktaydı.

Bir facia daha! İki tekne battı, 250 göçmen kayıp
Ayrı bir olayda ise 132 kişiyi taşıyan lastik bir bot battığı açıklandı. Faciada bir kadın ve 6 adamın kurtarıldığı bildirildi. Diğer bottaki yaklaşık 70 kişi ise kayıp.

Danıştay Başkanı: Anayasa değişikliğiyle birlikte kuvvetler ayrılığı daha belirgin hâle geldi!
Yasama, yürütme ve yargı güçlerinin birbirlerini dengelemesi, denetlemesi anayasal devlet düzeninin ve demokrasinin vazgeçilmez ilkelerindendir.

Başsavcı Mustafa Alper'in zeybek oynadığı görüntüleri ortaya çıktı