Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Suriye Demokratik Güçleri Tabka ve stratejik barajı IŞİD'den geri aldı

Suriye Demokratik Güçleri Tabka ve stratejik barajı IŞİD'den geri aldı

12 May 2017

IŞİD militanları özellikle Tabka'nın kuzeyinde ve baraj duvarı çevresinde SDG güçlerine karşı direnmişlerdi. Suriye Demokratik Güçleri, Suriye'nin en büyük barajı Tabka barajının kontrolünü ele alarak Kürt örgütlerine önemli bir kaynak sağlama imkanına ulaştı.

Hasan Akar ve Süleyman Yeşilyurt'a "Atatürk'ün hatırasına hakaret"ten soruşturma"
Manevi evlat kimdir? Bakıma muhtaç, tahsile muhtaç ama bu bir Ziraat Müdürü'nün kızı, bir dönem de milletvekilliği yapmış. Akar ve Yeşilyurt hakkında gözaltına alınma talimatının verildiği öğrenildi.

McGurk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "IŞİD, Tabka Barajı ve Tabka kentinden kovuldu ve Tabka ve Baraj artık Suriye Demokratik Güçler'nin elinde" dedi.

HTC U 11 Modeline Ait Özellikler GFXBench Testleri İle Doğrulandı
HTC U 11 modeli ile ilgili daha önce sızdırılan haberlerde yer alan özellikler GFXBench aracılığıyla da doğrulanmış oldu. Resmi tanıtım önümüzdeki Salı günü yapılacak, bu nedenle HTC U 11'i merak ediyorsanız sitemizi sık sık kontrol edin.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rakka'nın IŞİD'den alınması için SDG'ye yapılan silah yardımının genişletilmesi ve ağır silahların sevkedilmesi emrini vermesi, YPG'yi terör örgütü olarak gören Türkiye ile gerilime yol açmıştı. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun karada özel timler ve hava saldırılarıyla verdiği destek sayesinde hızla ilerleyen SDG'nin Rakka taarruzuna odaklanması bekleniyor. SDG'nin omurgasını YPG oluşturuyor SDG son iki yılda Suriye " de yaklaşık 6 bin kilometrekarelik bir alanı IŞİD'den temizlemişti.

Survivor 9 Mayıs Ödül Oyunu Kim Kazandı Belli Oldu
Diğer dokunulmazlık mücadelesinin de kaybedilmesi ile birlikte yapılan eleme konseyinde de en çok ismi yazılan kişi Berna oldu. Eğitimini İzmir'de tamamlayan Tuğçe Melis Demir , Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu.

Tabka'nın ele geçirilmesi Rakka operasyonu için büyük önem taşıyordu.

Suriye Demokratik Güçleri Tabka ve stratejik barajı IŞİD'den geri aldı