Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » ABD'den Türk Subayına Madalya

ABD'den Türk Subayına Madalya

13 May 2017

"Onurum, bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir". İncirlik " te DEAŞ'la Mücadele Koalisyon Karargahında yapılan ödül töreninde bir Türk subayının ABD'li komutana verdiği cevap, sosyal medyada kısa sürede ses getirdi. "Onurum bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmiyor." . Madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG (PKK) ile işbirliği içindedir. ABD'nin IŞİD'le mücadele koalisyonundaki başarılı çalışması nedeniyle madalya vermek istediği Albay Orkun Özeller onur ödülünü reddetti. Olaya şahit diğer subaylarla görüşerek törenin ardından yaşanan gelişmeleri aktaran Ağar, "Bu açıklamanın ardından buz gibi olur her yer ve Türk Subayı töreni terk eder".

Sneijder: "Galatasaray'da problem ben değilim"
Spekülasyonlara rağmen sorun olmadığını kaydeden Sneijder, "Ben takım içerisinde bir sorun değilim. Kulübü yönetenlerin de benden memnun olduğunu düşünüyorum.

Albay Orkun Özeller'in törende şu ifadeleri kullandığı öğrenildi: "Türkiye olarak güzel işler başardığımızı düşünüyorum". DEAŞ ile mücadeleden dolayı İncirlik Üssü'nde yapılan törende Amerikan ordusunun en büyük nişanlarından olan "Doğal Kararlılık Harekâtı Komutanlığı" nişanı verilen Türk Albay Orkun Özeller, "Bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir".

MEB Özel Etüt Merkezlerini Mercek Altına Aldı
Bu karar üzerine, özel öğretim kurslarının bilim grubu sayısı Nisan 2016'da bakanlık tarafından 5'e çıkarılmıştı. Toplamda 2 milyon Türk Lirası para cezası kesilen kurumlar, yine kesin bir karar ile kapatıldı.

Bu cümleleri kuran Türk subayı, hemen sonrasında kendisine tevdi edilen madalya ve beratı geri verir. "Türk'ün şerefli göğsünde yer bulamayan ABD madalyasının yeri, belli ki PKK'lı teröristlerin göğsüdür" dedi. Güneydoğu'da PKK " ya kök söktüren, Fırat Kalkanı ile de DEAŞ'ı süpürme harekâtını yöneten Özeller'in adı Yüzbaşı rütbesindeyken Kosova " da da gündeme gelmişti. Yüzbaşı Özeller ile Kosovalılar, Alman askerlerini Prizren sokaklarında kovalamış, bir kiliseye sığınan Alman askerler ise madara olmuştu.

Arslan: Köprü geçişlerinde 15 Haziran'da serbest geçiş sistemine geçmiş olacağız
Bu konu ile ilgili iki ülke arasındaki müzakerelerin devam ettiğini ve sürücü belgeleri ve geçiş kotalarının görüldüğünü aktardı. Böylece hem Rusya hem de Orta Asya ülkelerine taşımalar yapılabilecek. "Şu an bir azalma söz konusu değil" diye yanıt verdi.

Yıl 2003. Süleymaniye'de 11 Türk askerinin ABD'lilerce gözaltına alınmasının yankıları sürerken 2003'te Kosova Prizen'de 4 Alman askeri bir Türk subayına saldırmıştı. 2003'te Kosova Prizren'de Alman askerleri, şehir merkezindeki Şadırvan Köprüsü'nden geçen Türk subayı Özeller'i sorgulamak istedi. Özeller'e Prizren halkı sahip çıktı.

ABD'den Türk Subayına Madalya