Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Başbakan açıkladı ! Erdoğan, Trump'la ne konuşacak ?

Başbakan açıkladı ! Erdoğan, Trump'la ne konuşacak ?

13 May 2017

Bizim yaptığımız görüşme virgül değil nokta mesafesinde olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile yapacağı görüşmeye ilişkin "Yapacağımız görüşme virgül mesafesinde değil, nokta mesafesinde olacaktır". Bu sebeple de bizim burada çok daha hassas olmamız gerekir.

Üst düzey katılımın çok yoğun olduğu bir zirve oluyor. Bundan istifade ile devlet başkanları ile görüşme imkanımız olacak.

Modern İpek Yolu olarak adlandırılan proje gerçekten önemli. Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Üçüncü Havalimanı, 1915 Çanakkale Köprüsü bu projenin adımlarıdır. Erdoğan, bu rakamın 4 milyar insana ve dünya yüz ölçümünün yüzde 26'sına tekabül ettiğini bildirdi. Bu ziyaret ülkemizin stratejik konumunu öne çıkaracaktır. Türkiye'nin gerçek bir kavşak noktası olduğu bir kez daha tescil edilecek. Muhataplarımla yapacağım görüşmelerde tabii ki bu hususların altını da çizeceğim.

Çin'den sonra ABD Başkanı Trump'ın daveti üzerine Washington'a geçeceğiz.

MEB Özel Etüt Merkezlerini Mercek Altına Aldı
Bu karar üzerine, özel öğretim kurslarının bilim grubu sayısı Nisan 2016'da bakanlık tarafından 5'e çıkarılmıştı. Toplamda 2 milyon Türk Lirası para cezası kesilen kurumlar, yine kesin bir karar ile kapatıldı.

Ziyarette FETÖ ve PYD/YPG gibi Türkiye'nin milli güvenliğine tehdit teşkil eden örgütlerin gündemde en üst sırada yer alacağının altını çizen Erdoğan, ekonomik iş birliğinin nasıl geliştirilebileceği, ikili ticaret ve yatırımların nasıl artırılabileceği noktasında da istişarelerde bulunacaklarını kaydetti.

Bunun yanında Museviler gibi farklı toplum kesimleriyle bir araya gelecek, Filistin meselesi ve bölgedeki gelişmeleri konuşacağız. Bu bakımdan bu ziyaret yeni milat olacaktır inşallah. FETÖ lideri Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin ayrıntılı değerlendirme rica ediyorum sizden... Bu sorunuzdaki içeriği ihtiva eden konularda bazı ön görüşmeleri yetkililerle yaptılar.

Şu anda Amerika hala bir geçiş sürecini yapıyor.

"Niye derseniz? Çünkü şu anda Amerika hala bir geçiş sürecini yaşıyor, bunu görüyoruz". Trump'la görüşmemiz virgül değil, nokta mesabesinde olacak.

(ABD'nin YGP'ye silah yardımı) Bu ara bir öncü ekibi ABD'ye göndermiştik. Bunlar ağır silahlar. Bunu kendileri de kabul ediyor. Bu bizim stratejik ilişkimize ters düşen şeyler, bunları ifade edeceğiz. Biz bunların olmasını asla arzu etmeyiz.

Dha Ankara - CHP'li ve Hdp'li Vekiller, Komisyonu Terk Etti
Cumhuriyet Halk Partisi ve Halkların Demokratik Partisi milletvekilleri Anayasa ve Adalet Karma Komisyonunu terk etti. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'la bu konuları görüşeceklerini vurgulayarak, "Çünkü hep söyledim, yine söylüyorum, bir terör örgütü hedefe konularak onu bir başka terör örgütüyle yok etme politikası, bana göre ideal bir siyaset anlayışı değildir." dedi. Başta bakanımız olmak üzere bütün generaller dahil olmak üzere hepsi bu işin mücadelesini kararlı bir şekilde veriyorlar. Türkiye'den başka mücadele veren var mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika kamuoyunda özellikle PKK ile mücadele konusunda bundan sonraki süreçte Türkiye ile daha yakın iş birliğine yönelik açıklamalar geldi". Bu DEAŞ olabilir, PKK olabilir, YPG olabilir, hepsiyle bu mücadeleyi amansız bir şekilde verdik. DEAŞ ile mücadeleyi şu anda en üst düzeyde veren biziz.

Şu anda bu yavrularımız inlerine girdi. Aynısını bir gece ansınız gelebiliriz, giderbiliriz dedik. Bu bölgede ne Amerika'ya ne Rusya'ya tehdit var, tehdit bize, tehdit o ülkenin kendi insanına. Eğer bir iyilik yapacaklarsa biz ABD ile NATO'da ittifak halindeyiz. Aynı şeyi Sayın Putin'e de söylediğim için burada da söylüyorum, Rusya'ya da yakıştıramıyoruz. Bunu Rusya'ya da yakıştıramıyoruz. Asla biz terör örgütünü ABD'nin yanına yakıştırmıyoruz.

Şu ana kadar gelen bilgileri adeta dedikodu mesafesinde görmek istiyorum. Bunun ABD tarafından da anlaşıldığını düşünüyorum. Ben Trump ile bunları etraflıca görüşeceğim. Belgeleri de kendilerine takdim edeceğiz. Fakat Sayın Trump'ın burada iradesini tabii çok önemsiyorum. "Bana göre Amerika Birleşik Devletleri, FETÖ'nün adeta bir kuluçka yuvası haline gelmemeli" açıklamasını yaptı. Avrupa'da da Almanya birinci derecede onların barınma yeri halinde. Zaten kendisinin ifadesi var, "Dünyada 170 ülkede bizim faaliyetlerimiz var" diyor. Erdoğan, 15-17 Mayıs'ta da ABD'de temaslarda bulunacak.

Bu tür ifadeyi kullanmışlarsa, önce bunların siyaseti öğrenmesi lazım. Biz neyi, ne zaman gözden geçireceğimizi çok iyi biliriz. Onlar kendi akıllarını kendilerine saklasınlar. Her şeyin istişaresini en geniş anlamda yaparız. Bu bir defa dünyadaki gelişmelerden ne kadar uzak olduklarının da alameti farikasıdır. Brüksel Belediye Başkanının sözleri oldu: Erdoğan yandaşlarının gösteri yapmasına izin vermeyeceğiz dedi.

HTC U 11 Modeline Ait Özellikler GFXBench Testleri İle Doğrulandı
HTC U 11 modeli ile ilgili daha önce sızdırılan haberlerde yer alan özellikler GFXBench aracılığıyla da doğrulanmış oldu. Resmi tanıtım önümüzdeki Salı günü yapılacak, bu nedenle HTC U 11'i merak ediyorsanız sitemizi sık sık kontrol edin.

Brüksel Belediye Başkanı kendi işine baksın. Belçika yetkililerin gücü "Ben Erdoğan'ı Brüksel'e sokmam" diyorlarsa çıksınlar bunu açıklasınlar. Ben, NATO'daki yapılacak bir zirveye gidiyorum.

Başbakan açıkladı ! Erdoğan, Trump'la ne konuşacak ?