Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » CHP Bolu İl Başkan Yardımcısı FETÖ'den tutuklandı

CHP Bolu İl Başkan Yardımcısı FETÖ'den tutuklandı

13 May 2017

İmzalarını noter yoluyla genel merkeze gönderen merkez ilçe delegelerinin imzalarının genel merkezce zamanında dikkate alınmaması sebebi ile bu defa CHP eski parti meclisi üyesi İlker Karaoğulları adliyeye müracaat ederek genel merkezi dava etmişti. Sulh Hukuk Mahkemesi 3 kişilik kayyum atanmasına karar verdi.

Survivor 9 Mayıs Ödül Oyunu Kim Kazandı Belli Oldu
Diğer dokunulmazlık mücadelesinin de kaybedilmesi ile birlikte yapılan eleme konseyinde de en çok ismi yazılan kişi Berna oldu. Eğitimini İzmir'de tamamlayan Tuğçe Melis Demir , Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu.

İçişleri Bakanlığı birimlerinin ülke çapında deşifre ettiği FETÖ'nün Bylock şifreli haberleşme ağını kullanan kişilere karşı operasyonlar çerçevesinde Bolu'da Bylock kullandıkları gerekçesi ile gözaltına alınan 17 kişiden 8'i tutuklandı.

Sanayicilerin ödediği TRT payı kalktı
OSB'lerde mülk edinen sanayicilerimiz tapularını teminat olarak gösterebilecekler. Yapım işlerinde ise yerli ürün kullanım şartı getirileceğini sözlerine ekledi.

"Özcan atanan kayyum heyetine ve CHP Genel Merkezi'ne de çağrıda bulunarak şunları kaydetti". İl yöneticilerine de bir çağrıda bulunuyorum. Bu isimlere ilaveten yedek olarak Burhan Yıldırım atandı. Bu konularda daha fazla süreci uzatmadan çağrı heyetine yardımcı olunarak genel merkezimizin de bu il kongresinin derhal toplanması konusunda talimat vermesini bekliyorum. Bu olayın kendisini son derece rahatsız ettiğini söyleyen Özcan, "Ben bugün çıkıp normal şartlarda CHP Bolu Yönetimi üzerindeki bu şaibenin bir an önce kalkmasını, bu nedenle de il yönetiminin topyekun istifasını isteyecektim ancak daha önce açılmış bir dava vardı zaten il yönetiminin değişmesi, olağanüstü il kongresine gidilmesiyle ilgili o dava da bugün sonuçlandı".

HSK, bin 45 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Ademoğlu, darbe girişimine ilişkin açılan bir çok davanın görüldüğü mahkemenin başkanıydı. Yayımlanan kararnameye ilişkin HSK resmi internet sitesi üzerinden bir açıklamada bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bİngöl tarafından yapılan açıklamada, kayyum atama işlemine yönelik " Temyiz yolunun açık olduğu bu kararın kesinleşmesi için hukuki sürecin tamamlanması gerekiyor. Mahkeme tarafından verilen Kayyum kararına itiraz edecek olan Karsu yönetimi, bir üst mahkemenin kararını açıklamalasına kadar geçecek en az 4 ay boyunca görevlerine devam edecek. Bu kapsamda olağanüstü kongre yapılması için 3 kişilik bir çağrı heyeti mahkeme tarafından belirlendi. Temyiz yolu açık bir davanın sonuçlanmış gibi yansıtılması da doğru değildir.

CHP Bolu İl Başkan Yardımcısı FETÖ'den tutuklandı