Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » CHP'li milletvekillerinin açlık grevi sona erdi

CHP'li milletvekillerinin açlık grevi sona erdi

13 May 2017

CHP'li 30 milletvekili, KHK ile işlerine son verildiği gerekçesiyle açlık grevi yapan eğitimci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın görevlerine iadesi için Başbakan Binali Yıldırım'a mektup gönderdi. Biz de bu iki genç akademisyene katkı vermek ve seslerini duyurmak adına Orhan Sarıbal ile birlikte dün 15.00'dan beri açlık grevi yapıyoruz.

Başbakan Yıldırım, Somali Cumhurbaşkanı Fermacu ile görüştü
Onlar da bu gelinen noktadan mutlu değiller, bunu da ifade ettiler. "Bunun bölgede vahim sonuçlara yol açacağını biliyoruz". Dana White açıklamasında, "Koalisyon ortağımız Türkiye'nin güvenlik kaygılarının fazlasıyla farkındayız".

Açlık grevinin kritik günlerine gelen Nuriye ve Semih için ülkenin dört bir yanından yapılan çağrılar sürerken, Sanat Meclisi alanlara çıkalım diyerek dayanışmayı büyütmek için sanatçıları işbaşına çağırdı. Hükümet, üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın sağlıklı biçimde yaşamlarına devam edebilmeleri için acilen harekete geçmeli, üyelerimizin taleplerini karşılamalı, haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm emekçileri görevlerine iade etmelidir. Biz İstanbul milletvekilimiz Ali Şeker, Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara, Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm ve ben "24 saat hiçbir şey yemeyeceğiz, içmeyeceğiz" diye ölüm orucundaki bu arkadaşlarımıza sembolik bir destek verdik.

Danıştay Başkanı: Anayasa değişikliğiyle birlikte kuvvetler ayrılığı daha belirgin hâle geldi!
Yasama, yürütme ve yargı güçlerinin birbirlerini dengelemesi, denetlemesi anayasal devlet düzeninin ve demokrasinin vazgeçilmez ilkelerindendir.

Çakırözer ve Sezgin Tanrıkulu'nun da aralarında olduğu 35 CHP'li vekil taleplerini yazılı olarak da Başbakanlığa iletti.

Murat Boz, Nihal-Bahar Candan hakkında sessizliğini bozdu!
Aslı Enver ile Murat Boz arasında yaşanan olay hala devam ediyor ve Aslı Enver bu konuda kesin kararını vermiş gibi gözüküyor. Murat Boz ev bulup taşındıktan hemen sonra Aslı Enver Yeniköy'deki evine geri dönecek. Öyle bir şey yok” yanıtını verdi.

Yakınlarının ve destekçilerinin, Gülmen ve Özakça'nın sağlık durumuyla ilgili endişe duyduğu belirtildi. Gülmen ile Özakça canlarını kaybetmek dahil telafisi mümkün olmayacak sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. İtiraz Komisyonu Derhal Kurulmalı Çakırözer, KHK ile atılan kamu görevlilerinin itirazları için kurulması öngörülen Komisyonun da bir an önce kurulması için hükümete çağrıda bulundu.

CHP'li milletvekillerinin açlık grevi sona erdi