Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Cumhuriyet gazetesinde yeni gözaltı şoku

Cumhuriyet gazetesinde yeni gözaltı şoku

13 May 2017

Oğuz Güven hakkında Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümüyle ilgili bir haber nedeniyle gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

FETÖ firarileri Tuncay Opçin ve Emre Uslu hakkında da '"terör örgütü propagandası"' yapmak suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma çerçevesinde, Başsavcı Alper'in ölümüne ilişkin yapılan haberler ve sosyal medyada yazılan mesajlar tek tek tespit ediliyor.

Banyoda dehşet! İki kardeş ağır koku sonucu zehirlendi
Mersin'de yaşayan Suriyeli 2 kardeş kanalizasyonda bulunan fabrika atıklarından dolayı zehirlendi . Mersin " de 2 Suriyeli kardeş kanalizasyondan gelen kokuyla zehirlendiler .

Oğuz Güven'in ifadesi alınmak üzere Vatan Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

Cumhuriyet Gazetesi ise feci kazaya dair haberinde skandal bir başlık kullanmış, "İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti" ifadeleriyle yayına almıştı.

DHA, Güven'in emniyetteki işlemlerinin ardından gün içerisinde adliyeye sevk edilmesinin beklendiğini belirtti.

Başsavcı Mustafa Alper'in zeybek oynadığı görüntüleri ortaya çıktı
Başsavcı Alper ve makam şoförü Akşehirli son yolculuğuna Denizli Adalet Sarayı'nda yapılan törenle uğurlandı. Koruma memuru Uğur'un sağlık durumu hakkında açıklama yapan Erkaleli, "Korumamızın genel durumu çok iyi".

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında Cumhuriyet Gazetesi internet Yayın Sorumlusu Oğuz Güven gözaltına alındı. Açıklamada, "159 gazeteci tutukluyken, 100 gazeteci aranırken yeni bir şok yaşadık". Artık kelimeler izleniyor, manşetler gözaltına alınıyor.

Yarkadaş, "Oğuz Güven'le ilgili bir soruşturma varsa, bu savcılığa davet edilip ifadesinin alınması yoluyla yürütülebilirdi. Bu yöntem kabul edilemez" dedi.

Bir facia daha! İki tekne battı, 250 göçmen kayıp
Ayrı bir olayda ise 132 kişiyi taşıyan lastik bir bot battığı açıklandı. Faciada bir kadın ve 6 adamın kurtarıldığı bildirildi. Diğer bottaki yaklaşık 70 kişi ise kayıp.

Cumhuriyet gazetesinde yeni gözaltı şoku