Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Kemal Kılıçdaroğlu Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nu Ziyaret Etti

Kemal Kılıçdaroğlu Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nu Ziyaret Etti

13 May 2017

Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile SP Genel Merkezi'nde biraraya geldi.

Bekaroğlu, aynı araçta Bursa'ya giderken T24'le yapılan bu görüşmeyi bir yandan genel başkan Kılıçdaroğlu'na, "Gazeteciler kahveyi keşfetmişler" diye aktardı. İlk görüşme ise yarın Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile olacak.

Suriye Demokratik Güçleri Tabka ve stratejik barajı IŞİD'den geri aldı
SDG'nin omurgasını YPG oluşturuyor SDG son iki yılda Suriye " de yaklaşık 6 bin kilometrekarelik bir alanı IŞİD'den temizlemişti. IŞİD militanları özellikle Tabka'nın kuzeyinde ve baraj duvarı çevresinde SDG güçlerine karşı direnmişlerdi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin referandumda hayır oyu kullanan siyasi partiler ile ilk önce teşekkür görüşmesi yapacağı konuşuluyor. Sağın hassasiyetlerini anlayabilmek için önemli bir adım olarak görülüyor. Bu memleket hepimizin, farklı düşüncelere sahip olsak da barış ve huzur içinde yaşamak mecburiyetindeyiz.

Kılıçdaroğlu, diğer siyasi partileri de ziyaret edeceklerini belirterek, "Bir kamplaşma, bir bloklaşma asla doğru değil". Farklı düşüncelerimizin, kavgaya değil dostlukların pekişmesine vesile olması gerekir. Bu konuda büyük bir görüş birliğimiz var. Pek çok konuda görüşlerinizi birbirimize karşılıklı olarak birbirimize ifade ettik. Hepimiz için adalet kavramı önemli ve geçerlidir. "Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de umarım karşılıklı görüş alışverişi devam etmiş olur" dedi. "Şu anda erken. Onun için daha sonra inşallah bu konulardaki fikirlerimiz kamuoyuna duyurulur" diye cevap verdi.

MEB Özel Etüt Merkezlerini Mercek Altına Aldı
Bu karar üzerine, özel öğretim kurslarının bilim grubu sayısı Nisan 2016'da bakanlık tarafından 5'e çıkarılmıştı. Toplamda 2 milyon Türk Lirası para cezası kesilen kurumlar, yine kesin bir karar ile kapatıldı.

Alınan bilgiye göre, uyum yasalarının konuşulduğu, CHP liderinin Saadet Partisi'nin uyum yasalarıyla tavrını önemsediklerini ve görüşlerini kendileriyle paylaşmasını istediği ifade edildi. Bu ziyareti de bu manada değerlendiriyoruz. Sonuçta bu ülke hepimizin ülkesi. "Bir baskı yönetimi değil, özgürlükçü bir yönetiminden yanayız tavrımızı da bu şekilde koyacağız" dedi. KILIÇDAROĞLU'DAN ERDOĞAN'A YANIT: KENDİ AKLI YETİYORSA SORUN YOK ABD ziyaretiyle ilgili CHP " nin tavsiyesi için partisine yönelik "Akıllarını kendilerine saklasınlar" diyen CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan " ın açıklaması hakkında görüşü sorulan Kılıçdaroğlu, "Kendi aklı yetiyorsa bir sorun yok" dedi. "Barış Bildirisi'ni imzaladı, diye bir üniversite hocasının kapının önüne konması kadar yanlış bir şey yoktur". Âlimin ölümü âlemin ölümü gibidir der Peygamberimiz. Alime, bilgine, bilim insanına verdiğimiz değer, bizim inancımızda da ahlakımızda da var. Eğer siz üniversitelerde binlerce kişiyi okutmuş, yetiştirmiş hocaların düşüncelerini beğenmediniz diye kapının önüne koyarsanız, bunları açlığa mahkum ederseniz doğru değildir. "Ama bir kişi kalkıp "ben seni açlığa mahkum edeceğim, yokluğa mahkum edeceğim, çoluk çocukla beraber kollektif suç işlediniz sizi bu çerçevede cezalandıracağım" derse bunlar doğru değil". Kendisinin işine, eşinin işine son veriyorsunuz, banka hesaplarına el koyuyorsunuz, yurt dışına çıkacak pasaportuna el koyuyorsunuz. Ne demektir bu? Kişiyi hayattayken ölüme mahkum ediyorsunuz. "Yargı, adalet olmadan siyasi otoritenin talebiyle bir kişiyi mahkum etmek, doğru değildir". Teşekkür ediyoruz. O zaman da tebriklerini iletmişti. "İnşallah ülkemizin geleceği için daha mutlu sahnelere vesile olur diyorum".

HSK, bin 45 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi
Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İsmail Ademoğlu, darbe girişimine ilişkin açılan bir çok davanın görüldüğü mahkemenin başkanıydı. Yayımlanan kararnameye ilişkin HSK resmi internet sitesi üzerinden bir açıklamada bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nu Ziyaret Etti