Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Apple, Corning ve Gorilla Glass için 200 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Apple, Corning ve Gorilla Glass için 200 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

15 May 2017

Cupertino'lu şirket Apple, popüler Gorilla Glass cam teknolojisinin arkasındaki ABD şirketi Corning Incorporated'a 200 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Williams'ın açıklamalarına göre bu yatırım Corning'in Ar-Ge, sermaye ekipmanları ve teknoloji geliştirilmesinde kullanılacak.

Erdoğan ve Şi, Türkiye için üçüncü nükleer santrali görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak üzere gittiği Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de bir dizi ikili görüşme gerçekleştirdi.

Orijinal iPhone'un piyasaya sürülmesinden bu yana, Apple ve Corning, sağlıklı bir stratejik ortaklığa kavuştu.

Danıştay Başkanı: Anayasa değişikliğiyle birlikte kuvvetler ayrılığı daha belirgin hâle geldi!
Yasama, yürütme ve yargı güçlerinin birbirlerini dengelemesi, denetlemesi anayasal devlet düzeninin ve demokrasinin vazgeçilmez ilkelerindendir.

Konuşmasının devamında ise, 10 yıl önce temeli atılan bu iş ortaklığı, ilk iPhone ile başladığını belirten Williams, bu süreç içerisinde Amerika'da üretilen bu camlara milyonlarca kullanıcının huzuruna çıktıklarını belirtti. Yıllar boyunca yaptığımız işbirliğinden son derece gurur duyuyoruz ve bu kadar zengin ve yenilikçi imalat uygulamaları olan Corning'e daha fazla yatırım yapıyoruz. Bu girişim birkaç gün önce Tim Cook tarafından ilan edildi ve fonun birincil amacı, ABD merkezli imalat şirketleri ile en az 1 milyar dolarlık yatırım yapmak. Bugün çıkan bir habere göre Apple, Corning Incorporated " a yapacağı yatırım ile gündem konusu oldu.

Cumhuriyet gazetesinde yeni gözaltı şoku
Yarkadaş, "Oğuz Güven'le ilgili bir soruşturma varsa, bu savcılığa davet edilip ifadesinin alınması yoluyla yürütülebilirdi. Oğuz Güven'in ifadesi alınmak üzere Vatan Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü belirtildi.

Apple, Corning ve Gorilla Glass için 200 Milyon Dolar Yatırım Yapacak