Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » Başbakan Yıldırım, Londra ziyaretini şehir turuyla tamamladı

Başbakan Yıldırım, Londra ziyaretini şehir turuyla tamamladı

15 May 2017

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'li yetkililerin kendisine Suriye'de YPG güçlerini silahlandırma kararının "bir tercih değil, kısa vadeli bir gereksinim" olduğunu ve IŞİD'in Rakka'dan çıkarılmasının ardından YPG ile işlerinin biteceğini söylediğini açıkladı.

ABD'nin YPG'ye silah yardımı sonrası Türkiye'nin ne tür somut adımlar atacağı sorusunu değerlendiren Başbakan Yıldırım "Adı ne olursa olsun her türlü terör örgütlerine karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecektir" dedi. Dolayısıyla terör örgütüyle bir başka terör örgütü yok edilemez.

CHP Bolu İl Başkan Yardımcısı FETÖ'den tutuklandı
Bu kapsamda olağanüstü kongre yapılması için 3 kişilik bir çağrı heyeti mahkeme tarafından belirlendi. Temyiz yolu açık bir davanın sonuçlanmış gibi yansıtılması da doğru değildir.

Mattis, "hem Türkiye ve NATO'nun güvenliğine hem de IŞİD'e karşı sürdürülen operasyona gereken önem verilerek bu durumun üstesinden gelineceğine dair hiçbir şüphesi olmadığını" ifade etti. Biz buna da katılmıyoruz. 'Takip edeceğiz, bir takip sistemi kuracağız, Rakka operasyonundan sonra da onların burada işi olmayacak ve işleri bitecek' dedi.

Somali'ye uygulanan silah ambargosuyla ilgili bir soru üzerine Fermacu, terör örgütü eş-Şebab ile Somali güvenlik güçlerinin aynı silahlara sahip olduğunu, bunun terörle mücadeleyi güçleştirdiğine belirtti. "Diğer yandan terör örgütünün faaliyetleriyle ilgili istihbarat teşkilatlarımız karşılıklı bilgi alışverişinde bulunur". Karşı karşıya kaldığımız iç ve dış şoklara gösterdiğimiz direnç Türkiye'nin atılım yapmaya hazır olduğunu gösteriyor. 15 yıllık dönemde enerji, savunma ve bilişim gibi alanlarda özel sektörün 1 trilyon civarında proje gerçekleştirmesini öngörüyoruz.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odasına FETÖ operasyonu
Soruşturma çerçevesinde toplamda 9 kişiden oluşan yönetim kurulundan sadece Okan Güner'in gözaltına alınmadığı belirtildi. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

Türkiye İngiliz yatırımcılar için ciddi imkanlar sunuyor. Bunun iki ülke işadamları arasında kalıcı bağlar oluşacaktır. İstabul'u dünya çapında bir finans merkezi haline getirme çabalarımız devam ediyor. Bu çerçevede Londra Menkul Kıymetler Borsası ile İstanbul Borsası'nın 2015 yılında imzalanan anlaşmayı önemli bir adım olarak görüyoruz.

Başbakan Yıldırım, Türkiye'ye yatırım çağrısı yaptığı konuşmasında, "Ekonomik ilişkilerimizin esasen çok önemli boyutunu da turizm oluşturmaktadır". Birleşik Krallık Türkiye'nin en çok turist gönderen ülkeler sırasında Avrupa'da hep ilk üçte yer almıştır.

ABD Silah Desteğine Devam Ediyor
Türkiye, ağırlıklı olarak PKK uzantısı olarak gördüğü Kürt gruplarla mücadele ediyor. Bizde ağır silah olmaması, teröre karşı mücadelemizi olumsuz etkiliyor.

Başbakan Yıldırım, Londra ziyaretini şehir turuyla tamamladı