Pazar, 24 Eylül 2017
Latest news
Main » WhatsApp'a rekor ceza! Kullanıcıların kişisel bilgilerini Facebook'la paylaştığı iddia edildi!

WhatsApp'a rekor ceza! Kullanıcıların kişisel bilgilerini Facebook'la paylaştığı iddia edildi!

15 May 2017

İtalya Rekabet Kurulu, dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından Whatsapp'a, kullanıcıların kişisel verilerini zorla paylaşması sebebiyle ceza verdi.

WhatsApp'ın kullanım koşullarını yenilemesi sonrası İtalya'da 2016'da tüketici haklarının ihlal edildiği iddiasıyla iki ayrı inceleme başlatılmıştı. Yeni kullanım koşullarını uygulamaya girmek isteyen tüm kullanıcılara gönderen uygulama, yeni kullanım koşulları sözleşmesini zorunlu bir hale getirmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi'nin referandumda hayır oyu kullanan siyasi partiler ile ilk önce teşekkür görüşmesi yapacağı konuşuluyor. Kılıçdaroğlu, diğer siyasi partileri de ziyaret edeceklerini belirterek, "Bir kamplaşma, bir bloklaşma asla doğru değil".

Firma ise, WhatsApp'ın kullanım koşullarını farklılaştırarak kullanıcılarını kişisel verilerini paylaşmak zorunda olduğunu söylerken, mesajlaşma uygulamasının bu şekilde kendi kuralların çiğnediğini açıkladı.

WhatsApp veri gizliliği hususunda yıllar boyunca kullanıcı verilerinin korunması ve hiçbir kurum ya da kişiyle paylaşılmamasını maddelerinde barındırdı. Fakat Whatsapp güncellemesi sonrasında kullanıcı bildirgesinde '"kişisel verilerin Facebook ile entegre olacağı"' maddesini Whatsapp kullanıcıların kabulüne sundu.

Bir facia daha! İki tekne battı, 250 göçmen kayıp
Ayrı bir olayda ise 132 kişiyi taşıyan lastik bir bot battığı açıklandı. Faciada bir kadın ve 6 adamın kurtarıldığı bildirildi. Diğer bottaki yaklaşık 70 kişi ise kayıp.

WhatsApp'tan yapılan açıklamada kararı inceledikleri ve İtalyan yetkililerle işbirliği içinde çalışmaya devam edecekleri belirtildi. Zira 15 Mayıs yani yarın konuyla ilgili bir mahkemede Hindistan'da gerçekleştirilecek.

Ahmet Tevfik Uzun FETÖ'den tutuklandı
Savcılık ifadesinin ardından nöbetci mahkemeye çıkarılan 24. Orta düzeyde İngilizce bilen Uzun, evli ve 4 çocuk babası. Mersin İl Genel Meclisi Üyesi olarak görev yaptı.

WhatsApp'a rekor ceza! Kullanıcıların kişisel bilgilerini Facebook'la paylaştığı iddia edildi!