Çarşamba, 20 Eylül 2017
Latest news
Main » Cumhuriyet internet sitesi GYY'si Oğuz Güven tutuklandı!

Cumhuriyet internet sitesi GYY'si Oğuz Güven tutuklandı!

16 May 2017

Cumhuriyet Gazetesi'nin internet adresi olan Cumhuriyet.com.tr'nin Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Güven, "Terör örgütü propagandası yapmak" iddiasıyla çıkarıldığı.

Güven'in ise savunmasında, '"Söz konusu tweet, editörümüz Birkan Erol tarafından yanlışlıkla atılmıştır".

6 yaşındaki kız çamaşır makinesinde ölü bulundu
Ayakta durmakta zorlanan Sevcan Koç, kızının mezarı başında gözyaşı döktü, ağıtlar yaktı. Çizgi film izleyip yatıyordu. Kısa süre sonra eve gelen anne Sevcan K , kızı Ecrin'i evde bulamaması üzerine kaybolduğunu düşünüp aramaya başladı.

Oğuz Güven tutuklama sonrası adliye sarayından ayrılmadan önce gazeteci arkadaşları ve kızıyla vedalaştı.

Güven, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümünün duyurulduğu haberin tweet'i gerekçe gösterilerek, 12 Mayıs Cuma sabah saatlerinde evinden gözaltına alınmıştı.

Huawei Honor 9 Ne Zaman Tanıtılacak?
Cihazın yaklaşık bir ay sonra resmi tanıtımının yapılması bekleniyor. The Honor 9 modeli ile ilgili bazı özellikler de netleşmiş gibi. Bugün The Honor 9 modeli ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Güven savcılığa verdiği ifadede, söz konusu başlığın kendisi tarafından atılmadığını söyledi. Bu tweet'e editörlerimden biri atmıştır.

Cumhuriyet'in internet sitesinde yer alan haberde, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nun Güven'in gözaltı süresini yedi güne uzattığı belirtildi. Zaten 55 saniye sonra müdahale ettim. Burada bir hata olmuş. 55 saniye sonra düzelttik. Haberimizin içinde böyle bir başlık ve deyim yoktur. Hemen akabinde insanlık utancı diye tweet attım. "Şöyle ki ben kendisine 'İlk FETÖ iddianamesi hazırlayan Mustafa Alper'in aracını kamyon biçti" şeklinde tweet atmasını söyledim. "DENETLEME SORUMLULUĞU VAR " Kararda, özellikle resmi twitter hesabından paylaşılan tweetlerle ilgili sorumlu internet haber sitesinin müdürünün tweetleri kontrol etme, varsa yanlışları düzeltme, denetleme sorumluluğu olduğuna vurgu yapıldı. Ayrıca suça konu tweetin altına Emre Uslu ve Tuncay Opçin gibi firari FETÖ sanıklarının yorumlarından duyduğum rahatsızlığı belirtmek üzere "FETÖ'cü Emre Uslu'dan kazada ölen başsavcı için skandal sözler" şeklinde internet sitemizde haber geçip içeriğinde de başsavcının şehit olmasına sevinenleri ağır biçimde eleştirdik. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

Kemal Kılıçdaroğlu Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi'nin referandumda hayır oyu kullanan siyasi partiler ile ilk önce teşekkür görüşmesi yapacağı konuşuluyor. Kılıçdaroğlu, diğer siyasi partileri de ziyaret edeceklerini belirterek, "Bir kamplaşma, bir bloklaşma asla doğru değil".

Yargıç Akın Gürlek de kararında, "söz konusu tweet ile FETÖ soruşturması dosyalarında görev yapan savcıların akıbetinin bu olacağının gösterildiğini" iddia ederek, bu savcıların sonlarının ne şekilde olacağına ilişkin gönderme yapıldığını öne sürdü.

Cumhuriyet internet sitesi GYY'si Oğuz Güven tutuklandı!