Salı, 19 Eylül 2017
Latest news
Main » Son dakika: Edirne Belediye Başkanı'na saldıran kişi tutuklandı

Son dakika: Edirne Belediye Başkanı'na saldıran kişi tutuklandı

16 May 2017

Başkan isteği kırmadı ama Görkem H, Edirne Belediye Başkanı'na yumurta ve yumrukla saldırdı.

Edirne Büyük Sinagogu'nda, Vakıflar Haftası nedeniyle dünyaca ünlü İsrailli kontrtenor David D'Or konseri nedeniyle kente gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, konser sonrası yaşadığı yumurtalı ve yumruklu saldırı sonrası Edirne Sultan 1.

Edirne Devlet Hastanesinde tedavi olan Gürkan'ın gözünde yırtık tespit edildi.

Başbakan Yıldırım, Somali Cumhurbaşkanı Fermacu ile görüştü
Onlar da bu gelinen noktadan mutlu değiller, bunu da ifade ettiler. "Bunun bölgede vahim sonuçlara yol açacağını biliyoruz". Dana White açıklamasında, "Koalisyon ortağımız Türkiye'nin güvenlik kaygılarının fazlasıyla farkındayız".

Edirne'nin 1. Murat Mahallesi'nde bulunan Kadın Emek Pazarı'nı ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelmek üzere geziye çıktığı aktarılan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın saldırıya uğradığı belirtildi.

Bugün kadın girişimcilerin tezgah açtığı kırsal kalkınma pazarında yumurta satmakta olan ve selfie çekinme bahanesiyle Belediye başkanının yanına gelen 29 yaşındaki Görkem Huslu avucunun içine aldığı yumurtayı Başkan Recep Gürkan'ın yüzüne birkaç kez vurdu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hastaneden ayrıldıktan sonra, belediye tarafından restore edilerek Kültür Merkezi ve Nikah Salonu olarak kullanılacak binanın aşılına katıldı.

Sultangazi'de bu kez cenaze töreninde gerginlik
Ramazan Şahin'in hayatını kaybettiğini öğrenen mahalle sakinleriyle Afgan uyruklu kişiler arasında gerginlik artarak devam etti. Kavga sesleri üzerine evinden çıkarak aşağıya inen Ramazan Şahin isimli vatandaş kavgayı ayırmak istedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a yumruklu saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. "Çekiliriz" dedim. Tam selfie çekilirken, ki selfie çekildiğiniz için herhangi bir savunmanız yok, birden sol gözüme diğer elinde yumurta varmış, güçlü bir şekilde birkaç kez yumurta ile vurdu. Biz Edirne'ye aşkla bağlıyız.

Çalışmalar sonucunda tetikçinin arkasındakilerin kimler olduğunun çıkacağını belirten Başkan Gürkan, "Elbette ben adalete güveniyorum, savcılarımıza, hakimlerimize, emniyetimize güveniyorum. Emir ya da komplo yok" dedi. Saldırganın babası Ali Huslu ise adliyeye girerken gazetecilere dönerek, "Kimden emir alacak, ne emri?" Ne oldu Edirne Belediye başkanına yüzüne gözüne vuruldu, hasar aldı, yumruk aldı. Tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle gelin. Başınız göğe erdi mi? Hodri meydan size. Hadi görelim bakalım, daha çok saldırın. Baba H., "Ekmekle oynamak o kadar çok kolay değil". Hadi bakalım, o zehirli dilleriniz daha çok konuşsun. Kimse kimsenin ekmeğiyle oynamayacak.

Bakan Ağbal, bütçe verilerini değerlendirdi
Ağbal , bu yılın nisan ve ocak-nisan dönemine ilişkin bütçe uygulama sonuçlarını değerlendirdi. Aynı dönemde faiz dışı fazla 4 milyar 170 milyon lira oldu.

Son dakika: Edirne Belediye Başkanı'na saldıran kişi tutuklandı